Спільну статтю з приводу четвертої річниці окупації Росією українського Криму написали вісім міністрів закордонних справ. Відомо, що текст був опублікований в інтернеті під назвою "Чотири роки тому - але ми не забудемо незаконно окупований Крим".

Зазначимо, що спільно написали статтю міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен, міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер, міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевичс, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану, міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом та глава МЗС України Павло Клімкін.

"Чотири роки тому, 18 березня 2014 року, Росія прийняла остаточний крок до незаконної окупації Криму, який є частиною суверенної території України, що було визнано Росією в ряді міжнародних договорів. Приєднання Криму Росією включає серію протиправних дій: від використання замаскованих російських елітних військ - до поспішної організації – порушуючи українське та міжнародне право – нелегітимного "референдуму", - згадують автори статті про події 2014 року.

Міністри нагадали, що світова спільнота не визнає претензії Росії щодо Криму і продовжує засуджувати незаконну анексію українського півострову.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

"Разом з багатьма іншими партнерами, включаючи Сполучені Штати, Канаду і Норвегію, Європейський Союз проводить політику невизнання і режиму санкцій, щодо людей і організацій, причетних до незаконної анексії. Будівництво Керченського мосту буде розглядатися в цьому контексті. ЄС також ввів заборону на торгівлю, інвестиції та обмеження на поїздки та туризм", - йдеться в статті.

Глави МЗС, звертаючи увагу на порушення прав людини в Криму і закликали РФ негайно звільнити Олега Сенцова і ще 60 інших політичних в'язнів, а також надати доступ до української півострову міжнародним моніторинговим організаціям. Міністри ще раз нагадали, що Євросоюз не визнає виборів, проведених Росією в Криму.

Як повідомляв портал "Знай.uа" Україна направила офіційні листи генеральному секретареві ООН Антоніу Гутерришу, голові Ради безпеки Карелу ван Остерому.