Близько двох тижнів тому, коли минуло майже десятиліття після скорочення площі заповідної території заказника «Острів Жуків», Генеральна прокуратура дозріла для того, щоб зацікавитися фактом цього «перепланування».

19 червня 2017 року, в рамках провадження у цій справі, глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підписав подання про зняття недоторканності з народного депутата Олеся Довгого, який в ті роки був секретарем Київради. Через два дні відповідний документ, завізований генпрокурором Луценко, потрапив в стіни Верховної Ради. А ще через два тижні (4 липня), відповідне подання не узгодили в профільному комітеті парламенту.

Незважаючи на доводи генерального прокурора Юрія Луценка, який виступив з презентацією розслідування на засіданні регламентного комітету Верховної Ради України, представники комітету залишилися незадоволені доказовою базою, про яку говорив Луценко, констатувавши, що та має «суттєві недоліки стосовно частині зловживання службовими повноваженнями».

В основному, це сталося через те, що докази, якими володіє Генпрокуратура і які озвучив її керівник Луценко, зокрема свідчення колишнього голови земельної комісії Київради Олексія Євлаха, так і не були надані засідаючим в документальному вигляді ні до, ні під час самого засідання .

Надалі доля недоторканності депутата Довгого буде вирішуватися вже в стінах Верховної Ради. Однак, як показала практика, якщо відповідні документи не з’являться і там, найімовірніше, рішення з цього питання буде аналогічним.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Показати ще

Таким чином, перший раунд змагання між Луценком і Довгим закінчився з рахунком «0:1» на користь народного депутата.

Раунд другий

Тим часом сам Олесь Довгий, виступаючи на свій захист на засіданні регламентного комітету, заявив про свою готовність задовольнити запит Генпрокуратури, оскільки впевнений в бездоказовості і неспроможності доводів обвинувачення.

Крім того, за словами Довгого, за рахунок таких «акцій» нинішній генпрокурор намагається не тільки підвищити свій політичний рейтинг, а й помститися за старі образи. Зокрема, депутат натякає на історію, що сталася 18 січня 2008 року на засіданні Ради національної безпеки і оборони.

Того дня у тоді ще міністра внутрішніх справ Юрія Луценка стався конфлікт зі столичним мером Леонідом Черновецьким. За словами очевидців, під час засідання міський голова звинуватив Луценка в погрозах посадити його сина і вимаганні землі. Після цього між двома чиновниками відбулася бійка, під час якої Луценко вдарив Черновецького в пах і в обличчя.

На виправдання за скоєне, колишній глава МВС тоді заявив, що мер перший ударив його по коліну. «Я отримав удар в спину у вигляді абсолютно ганебного звинувачення. А після цього під столом Черновецький ударив мене по коліну, яке болить ще з часів Майдану… Я відкритою долонею дав ляпаса людині, яка підло бреше і підло діє на посаді голови київської влади. Оббрехати мене за те, чого я не робив… Бити в коліно – це зеки у в’язницях так роблять »,- говорив тоді Луценко.

Саме після того, як сталася ця історія, зазначає Олесь Довгий, Луценко і не злюбив представників тодішньої столичної влади, а, оскільки безпосередньо до Черновецького нинішній генпрокурор «дістатися не може», Юрій Віталійович вирішив відігратися на ньому.

Генпрокурор цю заяву залишив без коментарів. Так що, за підсумками двох раундів в суперечці як і раніше лідирує Олесь Довгий. Рахунок «0:2». Стежимо далі.