Перший президент незалежної України Леонід Кравчук заявляє, що завдяки Будапештському меморандуму США уникли ядерної загрози.

Про це він заявив в інтерв'ю журналу "Кореспондент".

"Держави, які підписали цей документ з Україною, на другий день забули його виконувати. Замість того, щоб шукати шляхи вирішення проблем, вони почали роз'яснювати, що, мовляв, ми не прийняли механізми дії цього документа. Так будьте послідовними! Якщо ви щось упустили - прийміть. Це нормально, якщо люди хочуть щось зробити. Америка уникла ядерної загрози, тому що Україна демонтувала 165 ракет, націлених на США", - сказав він.

Перший президент каже, що Штати отримали те, що хотіли, а свої зобов'язання виконувати не збираються.

"Це рішення сприяло тому, що з іншими країнами вони домовилися про обмеження не тільки ядерного потенціалу, а й загальновійськової зброї. А те, що потрібно тим державам, які зробили настільки безпрецедентні кроки назустріч миру і спокою, США вже не цікавить. Своя сорочка виявилася ближчою до тіла. Хоч один президент США коли-небудь у своїй промові згадав про Будапештський меморандум? Жоден. Значить, не хочуть про це чути, бо знають, що це велика відповідальність", - наголосив Кравчук.

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору
Показати ще

З огляду на це, країни, що підписали документ, мали би надати України летальну зброю, відзначив Кравчук.

"Україна просить дати нам летальну зброю. А вони все затягують. Для нашої країни обходиться ціною життів наших хлопців. Меморандум був потрібен, але його роль зведена до нуля. Якщо так ставитися до міжнародних угод, то не треба їх узагалі приймати. Ви знаєте, я особисто відчуваю себе обдуреним", - додав перший президент України.

Будапештським меморандумом називають Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї — міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України. Угода містить пункти, що надають гарантії суверенітету та безпеки Україні.

Як повідомляв "Знай.ua", першому президенту України Леоніду Кравчуку зробили операцію на серці.