Наслідком зустрічі спецпредставника Держдепартаменту США по Україні Курта Волкера з помічником президента Росії Владиславом Сурковим стало досягнення певних домовленостей.

Принаймні, глава Білого дому Дональд Трамп і його російський колега Володимир Путін уже мають приблизне уявлення про шляхи вирішення конфлікту на Донбасі, передає "Апостроф".

З посиланням на власні джерела серед українських можновладців, видання повідомило, що вже є проект резолюції по миротворцям.

"По суті, вони вже перейшли до його обговорення. Це величезний прорив. Зараз Трамп і Путін, Волкер і Сурков забезпечують роботу над проектом американсько-російської домовленості по Україні. Той факт, що нас там немає, - а вони вже обговорюють документи, а потім Волкер нас інформує і ставить перед фактом, - це вже повинно бути ключовим висновком", - повідомив інсайдер.

З 29 пропозицій, підготованих американцями, три вже прийняті, й інформатор назвав це величезним проривом.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

"Головне - те, що вони погодилися, що, по-перше, Мінськ повинен бути основою врегулювання, по-друге, ті проблеми, які з нашого боку висувалися як неможливі для виконання (тобто контроль над кордоном або вибори), вирішуються шляхом введення миротворців ООН, по-третє, вирішується питання, чи будуть розміщені миротворці ООН на всій території Донбасу або тільки на лінії розмежування, а від цього залежить, чи буде у них багатокомпонентний мандат з функцією розгортання", - наголосило джерело.

Якщо сторони остаточно узгодять резолюцію, то першим кроком стане контроль над лінією розмежування сторін, другим - прийняття парламентом України законів про вибори, деокупацію Донбасу, а третім - розгортання на всій території місії ООН і проведення виборів. Також документ передбачає, що після проведення виборів фактично відбудеться легітимізація місцевої влади відповідно до закону, який стосується особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО. Завершальний етап - зняття миротворців, допуск українських військ до кордону і функціонування окремих регіонів на Донбасі відповідно до українських законів.

Дивіться: Про що говорить мовчання за результатами зустрічі в Белграді

Проблеми можуть виникнути в тому випадку, якщо миротворців розмістять лише на лінії розмежування сторін, а ВР не проголосує з питань амністії або виборів. У цьому випадку конфлікт буде фактично заморожений.

На думку інформатора видання, проект резолюції по миротворцям можуть прийняти до кінця року, а до 2019-го є шанс на остаточне вирішення проблеми Донбасу.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua”, на думку глави українського МЗС Павла Клімкіна, насправді Росія прагне зберегти на Донбасі свою колонію.