Для стабілізації курсу національної валюти України створюють передумови очікування хорошого врожаю та зростання цін на продукцію вітчизняної металургії. Курс американського долара буде коливатися в межах 25-26 грн/$.

Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив фінансовий експерт Віталій Шапран.

"Я думаю, що нас чекає плавне коливання в коридорі 25-26 гривень за долар, буде тенденція до ревальвації, але я не очікую істотного зміцнення гривні саме через те, що Національному банку потрібно формувати чисті золотовалютні резерви. У нас не вирішено питання з наступним траншем МВФ, тому питання обсягів власних золотовалютних резервів буде актуальним", - зазначив він.

Якщо буде позитивне рішення МВФ, то ревальвація може бути більш глибшою, вважає експерт.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Гроші на дітей: в Україні збільшилася сума допомоги батькам новонародженої дитини Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще

"Для цього є об'єктивні економічні фактори. Це і очікування гарного урожаю, і хороші ціни на зернові на світових ринках і зростання цін на продукцію українських металургів. 26 (гривень за долар. - Ред) - цілком реальна відмітка. Вона вже досягнута на "чорному ринку". Може бути і менше", - переконаний Шапран.

При цьому негативне рішення МВФ щодо виділення траншу може зупинити ревальвацію.

"У нас є певний дефіцит платіжного балансу і його потрібно чимось закривати. Витрачати на це невеликі власні золотовалютні резерви Нацбанк не буде. Тому потрібна позика, потрібен новий транш. Резервів вистачить, але ми не для того їх збирали, щоб витратити за рік. Тому ситуація буде залежати від рішення МВФ", - підкреслив він.

Також експерт прокоментував і прогнози уряду щодо зростання ВВП на найближчі роки.

"Коли роблять такі прогнози, то потрібно враховувати, що уряд не знає цін, які складуться на зернові на кінець наступного року, не знають врожаю і багатьох інших факторів, які спрогнозувати неможливо. Але уряду треба від чогось відштовхуватись, тому ці цифри можна назвати бухгалтерськими. Не думаю, що нас чекає якийсь економічний бум, але плани щодо збільшення мінімальної зарплати і зарплат у бюджетній сфері воно буде забезпечувати", - констатував Шапран.

Як повідомляв портал "Знай.uа" приведення цін на газ для населення до ринкового рівня може призвести до різкого зростання отримувачів субсидій та розбалансування державного бюджету. Про це розповів експерт Валентин Землянський.