Будівництво газопроводу "Північний потік-2" – чисто політичний проект, який має на меті посилити залежність Євросоюзу від Росії.

Про це в Європарламенті заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє Укрінформ.

За словами польського прем'єра, з введенням цього маршруту транзиту російського газу в експлуатацію Європа позбудеться всього, чого домоглася досі в плані енергетичної безпеки.

"Всі зусилля в Східній Європі можуть бути підірвані проектом "Північний потік-2". Це не економічний проект, а політичний. Євросоюз не потребує "Північного потоку-2", - заявив глава польського уряду.

Він зазначив, що цей проект принесе високі ризики дестабілізації в Східній Європі і дасть Росії важіль впливу на європейську економіку і політику.



Раніше Моравецький закликав колег з країн Балтії поглибити співпрацю у сфері транспортування нафти і газу на противагу будівництва російського газопроводу.

Як відомо, "Північний потік-2" - це проект газопроводу з Росії до Німеччини в обхід України через Балтійське море.

Популярні новини зараз
Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили" Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень Олена Зеленська здивувала українців своїми ногами, але пояснила, чому так сталося
Показати ще

51% акцій належить російському Газпрому. РФ хоче побудувати дві нитки газопроводу потужністю до 55 млрд кубометрів газу в рік. Проти проекту активно виступають країни Балтії, Польща, Україна, а також США. Зокрема, 5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського "Північного потоку-2".

Як повідомляв портал "Знай.ua", Данія збирається затримати реалізацію проекту будівництва газопроводу "Північний потік-2", який є важливим не тільки для долі королівства, але і Європи в цілому.

Про це повідомив прем'єр-міністр Данії Ларс Люкке Расмуссен під час спільної прес-конференції з Володимиром Гройсманом.

Для того, щоб затримати будівництво скандального газопроводу в парламент країни внесли законодавчі ініціативи, які допоможуть затримати реалізацію проекту.