Варшава була зацікавлена в реадмісію екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, щоб компенсувати негатив, який утворився після прийняття так званого "антибандеровского" закону. Про це заявив історик Олександо Палій, передає "Оглядач".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
"Я думаю, що поляки таким чином хотіли трохи загладити цю історію з так званим "антибандеровским" законом. Вони зрозуміли, що перегнули палицю і можуть втратити свої позиції в Україні. Можливо, таким чином намагаються допомогти як з цієї ситуації вийти. Тим більше, що їм це нічого не варто. Фактично, вони виступають в ролі країни, яка рятує Саакашвілі від тюремного ув'язнення. У нього був інший шлях у Грузію, де у нього один суд завершився і ще кілька тривають. І по одному з них, у нього три роки ув'язнення", - зазначив він.
Він повідомив, що для депортації екс-губернатора Одеської області були законні підстави.
"Цим прийомом Саакашвілі Польща продемонструвала, що все було за законом. У нас існує угода з ЄС про реадмісію відповідно Польща фактично визнала, що Саакашвілі потрапив на нашу територію незаконно. Це накладе певні зобов'язання на Польщу, і вона не дозволить, щоб він там знову намагався з їх території потрапити в Україну", - каже Палій.
Історик переконаний, що Саакашвілі не буде в Польщі відстоювати українські інтереси.
"Він не говорить про націоналізм. Він буде говорити дуже конъектурно. Він навпаки може зробити полякам кілька таких інформаційних подач. Він ніхто, громадянин невідомо якої держави. Тобто, це людина, яка має в Україні 1,5% підтримки. Тобто на рівні статистичної похибки. Це надзвичайно девальвований людина. Надмірно йому багато уваги приділяють. У нас стільки завдань, які потрібно вирішувати, а ми все навколо цих скандалів", - заявив історик.
Як раніше повідомляв портал "Знай.иа", депортація скандально відомого лідера "Руху нових сил" Михэила Саакашвілі отримала широкий резонанс серед українців.