На думку політичного оглядача Ігоря Лесєва, остання зустріч глав МЗС у «нормандському форматі» показала, що Мінські угоди залишаються безальтернативними, а також, що позиції ФРН, Франції та РФ з даного питання зближуються. Про це Лесєв написав у своєму блозі на сайті «Кореспондент».

Політичний оглядач підкреслює, що головна проблема Мінських угод - це відсутність чітко прописаної дорожньої карти. Кандидат №1 на статус такої «дорожньої карти» - це «формула Штайнмайера», відома як експортна назва для плану Медведчука.

«Головна на сьогоднішній день проблема Мінських угод – це відсутність чітко прописаної дорожньої карти, з часовими відрізками, чітко прописаною відповідальністю і відповідними методами впливу на тих, хто не виконує взяті на себе зобов'язання. Кандидат №1 на статус «дорожньої карти» - це «формула Штайнмайера», відома як експортне назва для плану Медведчука», - пояснює Лесев.

Політичний оглядач пояснює, що план Медведчука на першому етапі пропонує виконати зобов'язання України Мінськими угодами шляхом прийняття 4 законів.

«Згідно з планом Медведчука, Україна повинна на першому етапі прийняти такі закони:

Популярні новини зараз

Ірина Федишин показала, за що її обожнюють мільйони: справжня україночка

Молодий хлопець покинув дівчину з дітьми заради спокусливої тещі: "Кохання не обирає"

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Показати ще

- про амністію для всіх учасників подій на Донбасі;

- про вибори на території Донбасу;

- про особливе самоврядування для особливих районів Донбасу;

- про внесення відповідних змін до Конституції в частині децентралізації державних повноважень», - пише Лесев.

Політичний оглядач прогнозує, що Мінські угоди доведеться виконувати і наступної української влади.

«Але якщо ми говоримо про мирне врегулювання і повернення Донбасу в Україні, Мінські угоди залишаться безальтернативними і для наступної влади. Так, можуть бути додані якісь уточнення і компромісні узгодження. Але базові пункти - амністія, вибори, самоврядування і децентралізація - залишаться ключовими пунктами порядку денного», - прогнозує Лесєв.

Ігор Лесєв конкретизує, що на сьогоднішній день єдиний пункт Мінських угод, який виконується - це обмін полоненими. Політичний оглядач як приклад наводить масовий обмін полоненими, який відбувся завдяки прямим переговорам Віктора Медведчука з Володимиром Путіним.

«Що стосується поточного року, то як і раніше залишаються високими шанси, що відбудеться наступного раунду масового обміну полоненими. Для конкретних людей - самих полонених і їх близьких - це найважливіше питання на сьогоднішній день. У грудні 2017 року завдяки прямим переговорам Путіна і Медведчука, вдалося провести обмін полоненими між Києвом і самопроголошеними ДНР і ЛНР за формулою «306 на 74», коли на територію України з Донбасу повернулися 73 осіб (ще одна жінка вийшла на свободу, але вирішила залишитися в Донецьку) », - нагадує оглядач.

«Обмін полоненими - це поки єдиний пункт Мінських угод, який, нехай і з пробуксовками, але виконується», - резюмує політичний оглядач Ігор Лесєв.