На сесії Вінницької обласної ради стався конфлікт між депутатом від "Батьківщини" Олександром Масленніковим і місцевим активістом Андрієм Гайдаєм. Причиною інциденту став червоно-чорний прапор. Намагаючись пояснити своє ставлення до прапору ОУН-УПА, представник влади зірвався на крик і нецензурну лексику. Відповідне відео було опубліковано на YouTube-каналі видання Vежа.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Тусуйся звідси, громадянин, бл*дь", - не стримуючи емоцій, кричав депутат Масленніков.
Лайка між депутатом і активістом трапилася, коли в залі повинні були обговорювати питання використання червоно-чорного прапора на офіційних установах міста і області. В ході засідання депутати, які підтримують цю ініціативу разом з активістами "Правого сектора" заблокували трибуну. Активіст Гайдай знімав все на камеру.
Як видно на відео, активіст намагався пояснити депутату значення прапора для українських націоналістів і бійців АТО. Депутат від "Батьківщини" назвав це питання політичним і заявив, що тільки недавно дізнався про червоно-чорний прапорі, хоча прожив 45 років. Він також порадив опоненту "не фиркати" і обізвав його провокатором. Зазначимо, що активіст звертався до депутата державною мовою, той відповідав по-російськи.
Увага! На відео присутня нецензурна лексика!
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що депутати розпочали експеримент з прапорами УПА. Прапор Української повстанської армії – червоний з чорним – існує вже багато десятиліть. Але тільки зараз Верховна Рада вирішила регламентувати його використання. Авторами нового законопроекту стали десять народних депутатів з правлячої більшості і національно-патріотичних партій. Номер цього документа вже є на сайті парламенту, однак, текст майбутнього закону поки не опублікований.
Тиждень тому депутати Львівської мерії прийняли постанову. Згідно з нею, передбачається вивішувати прапор УПА на свята та пам'ятні дати, які мають відношення до становлення української державності. Красуватися чорно-червоне полотнище буде і на флагштоку перед будівлею Львівської міськради.
Приклад львівських колег виявився заразливим і для депутатів ВР. Але поки що не цілком зрозуміло, чи є такий законодавчий хід своєрідною відповіддю на "антибандерівский" закон, ухвалений раніше польським Сеймом.