Результати зовнішньополітичного курсу США за підсумками першого року Трампа
викликають суперечливі оцінки, вважає політолог, кандидат історичних наук Валентин Гайдай. Про це Гайдай пише в своєму блозі.

Політолог нагадує, що Трамп йшов на вибори з гаслом «Помиримось з
Росією». Разом з тим, Валентин Гайдай упевнений, що зараз порядок денний відносин з РФ серйозно забуксував, адже «серйозні сили серед істеблішменту США виступають проти заявленого Трампом курсу на нову «розрядку» у відносинах між двома країнами».

«Наприкінці жовтня Пол Манафорт, колишній глава передвиборного штабу Трампа, був названий ФБР одним з головних фігурантів розслідування про так званому «російському втручанні у вибори президента США». Одним з учасників
скандалу з «російським втручанням» виявилася і політична еліта України», - пише Валентин Гайдай.

Політолог підкреслює, що відносини США-РФ безпосередньо впливають на ситуацію в Україні. «Для ясності, ситуація в Україні - це похідна «російського» напряму зовнішньої політики США. Тому можна сказати, що Україна в даному випадку виявилася заручником загострення відносин між США і Росією. До речі, на українському напрямку команда Трампа теж не може похвалитися успіхами. Спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер за 4 раунди переговорів з помічником президента РФ Владиславом Сурковим так і не зміг досягти ніяких конкретних домовленостей по Україні», - аналізує політолог зовнішню політику США за рік правління Трампа.

На думку Гайдая, «через Волкера США втратили ініціативу в питанні конфлікту на Донбасі. А порівняння результатів роботи Волкера з ще одним переговірником - Віктором Медведчуком - виявилося не на користь американського
представника. «Під кінець 2017 року стало очевидно, що за результативністю
представник Держдепартаменту США серйозно програє Віктору Медведчуку,
українському спецпредставникові з питань гуманітарного характеру в Мінській
контактній групі», - робить висновок Валентин Гайдай.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Політолог нагадує, що обмін 27 грудня показав всьому світу, що Мінські
угоди працюють. А США, Франція, ФРН, а також ООН і ОБСЄ за підсумками
успішного обміну полоненими 27 грудня публічно закликали до подальшого
виконання Мінських угод. «Напередодні Нового року український політик
задіяв можливості і добився відновлення масового обміну полоненими
між Києвом і самопроголошеними республіками ДНР і ЛНР, який не
проводився близько півтора років, з вересня 2016 року. Задіявши свої контактні на рівні президента Порошенка, президента Путіна і Святійшого патріарха Кирила, Медведчук поновив обмін полоненими за формулою «233 на 74», відбувся 27 грудня 2017 року. Оскільки обмін полоненими передбачений пунктом 6 «Комплексу заходів з виконання Мінських угод», дана гуманітарна акція має стратегічну важливість для врегулювання військового конфлікту на Донбасі. Стратегічну важливість цього кроку підкреслили і Держдепартамент США, і ФРН, і Франція, і ОБСЄ, і ООН - обмін полоненими продемонстрував усьому світові, що Мінські угоди працюють», - порівнює політолог результати роботи Волкера і Медведчука.

Гайдай підкреслює, що зустріч в Дубаї підтвердила слова Медведчука,
який напередодні заявив, що США і РФ займають діаметрально протилежні позиції. «Дійсно, єдиний базис для переговорів США і РФ - це Мінські угоди, які пропонують механізм військового та політичного врегулювання. Саме тому Волкеру і Суркову не має сенсу обговорювати т.зв. «Закон про реінтеграцію», тому що він не відповідає положенням Мінських угод, який безальтернативні як порядку переговорів. А будь-які спроби відходу від «Мінська-2», включаючи т.зв. «Закон про реінтеграцію», з самого початку нежиттєздатні. По суті, вони є просто відволікаючим маневром, який не наближає, а віддаляє від результату», - робить висновок політолог Валентин Гайдай.