Топ-менеджер НАК "Нафтогаз України" розіграв російську газову компанію "Газпром" на Перше квітня, нібито зізнавшись у тому, що рішення Стокгольмського арбітражу про газовій суперечці реально спотворювало баланс взаєморозрахунків між двома компаніями.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише портал 24.ua. "Ми вирішили. "Газпром" прав... Раніше вони на нас заробляли від 2 до 7 млрд доларів на рік. Це якщо брати сукупно скільки ми платили за імпортний газ і скільки ми отримували за транзит. А тепер вони повинні нам платити за транзит на 1-1,5 млрд доларів більше, ніж ми платимо за імпортний газ. Плюс вони нам повинні 4,6 млрд доларів компенсації за недопоставку газу для транзиту в минулі періоди... Тому ми відновлюємо баланс – відмовляємося від 4,6 млрд компенсації", – написав у Facebook Юрій Вітренко, головний комерційний директор "Нафтогазу".
Вітренко "зізнався", що НАК не стане вимагати компенсації, якщо "Газпром" подасть для транзиту менше передбачених контрактом 110 млрд кубометрів газу. Крім цього, "Нафтогаз" відмовиться від перегляду ціни за газ за контрактом з "Газпромом".
Про проблеми для України, пов'язанi з газопроводом "Северній потік-2": відео
"Тому тепер ми повинні "Газпрому" за газ, відібраний у 2014 році, 2,2 млрд доларів... Також ми не відмовляємося від обнулення компенсації "Газпрому" за положенням контракту "бери або плати" за попередні роки. Ми не бачимо проблеми в тому, що в такому разі ми вже винні "Газпрому" 56 млрд доларів, і ще будемо мають близько 20 млрд долларовза 2018-2019 рік. Ми віримо в те, що за "Газпромом" стоїть добрий чоловік, він нас пожаліє, передумає і вимагати від нас 86 млрд доларів", – підкреслив Вітренко.
Щоб "Газпром" не надто радів цим визнанням, головний комерційний директор "Нафтогазу" дописав в кінці для "Газпрому" невелику позначку з напоиминанием про те, що сьогодні 1 квітня.
Місяцем раніше, колегія Стокгольмського арбітражного трибуналу винесла рішення на користь НАК "Нафтогаз України" з цілого ряду нагальних питань в суперечці з "Газпромом".
Як повідомляв раніше портал "Знай.иа" Кабінет міністрів України прийняв рішення не підвищувати для населення ціну на газ з початку квітня. Швидше за все, таке рішення призведе до складнощів при переговорах з МВФ про виділення Україні чергового траншу кредиту.