Про це йдеться в повідомленні РГК, передають Українські Новини.
"Нафтогаз України" вдався до відкритого тиску на бізнес з використанням правоохоронних органів. Ці дії спрямовані на саботаж запуску добового балансування ринку газу, яке покладе край незаконним схемам "Нафтогазу". З незрозумілих причин в рамках розслідування корупції в групі "Нафтогаз" правоохоронці увірвалися в офіс Регіональної газової компанії. Кримінальна справа проти посадових осіб групи "Нафтогаз" пов'язана із закупівлею програмного забезпечення для впровадження добового балансування", – сказано в ньому.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ повідомленні наголошується, що РГК використовує програмне забезпечення власної розробки і не має ніякого стосунку до компанії IP Systems і можливої корупції в групі "Нафтогаз", пов'язаної із закупівлею програмного продукту цієї компанії.
Компанія вважає обшуки проявом тиску "Нафтогазу" на РГК з метою саботажу добового балансування ринку газу.
Згідно з повідомленням, правоохоронці пошкоджують і вилучають сервери компанії, на яких містяться програмні продукти для добового балансування газорозподільних мереж і багатьох інших продуктів для клієнтів газорозподільних компаній.
"В результаті їхній дій буде заблоковано роботу програмного забезпечення, створеного фахівцями компанії, і було представлено Секретаріату Енергетичного співтовариства, Світового банку і НКРЕКП. Ми звертаємося до Єврокомісії, Європейського енергетичного співтовариства, Світового банку, посольств США і Великої Британії з проханням втрутитися в ситуацію і вплинути на посадових осіб "Нафтогазу" і припинити застосування бандитських методів і силових структур в боротьбі проти реформування ринку газу", - сказано в повідомленні.
Згідно з повідомленням, оператори ГРМ групи компаній РГК повністю готові до початку балансування ринку газу в добовому режимі.
"Група компаній РГК перша в Україні ще в кінці травня розпочала добове балансування газорозподільних систем. Воно здійснюється за допомогою нової інформаційної платформи, яку розробили фахівці РГК. Вона забезпечує збір і аналіз оперативних даних про розподіл газу серед 8 млн побутових і 98,8 тис. комерційних споживачів, які обслуговуються фахівцями групи", - сказано в повідомленні.