За планами Національного банку України, протягом двох найближчих років планується скорочення готівки в загальному обороті грошей до 45%.

Ненависть представників влади до готівкових грошей цілком зрозуміла - їх важче контролювати, стягувати з фінансових операцій податки. З цієї причини офіційні особи при обговоренні даної теми завжди згадують про незаконний обіг наркотиків, зброї, хабарі та інші нелегальні схеми, в яких обов'язково присутні готівкові гроші.

Більшість розвинених країн прагнуть пропагувати і заохочувати різними способами угоди, де засобом взаєморозрахунків виступають безготівкові кошти. Але НБУ вирішив піти іншим шляхом, більш простим. Готівкова маса грошей буде поступово вилучатися з обігу, і до 2020 року її обсяг планують зменшити вдвічі.

Ряд українських банків вже зараз пропонує клієнтам участь у програмах із застосуванням безготівкових розрахунків при оплаті різних покупок. Слід зазначити, що таким способом ви не зможете придбати продукти на базарі, але тільки в мережі магазинів і супермаркетів, включених у відповідну партнерську програму даного банку.

Експерти вважають, що в перспективі готівкові гроші можуть взагалі майже зникнути як явище. Зокрема, розрахуватися банкнотами в супермаркеті стане в принципі неможливо. Оплата послуг і товарів буде здійснюватися безпосередньо з мобільного телефону покупця.

Популярні новини зараз
У ТЦК потрібно і жінкам: кому з українок загрожує мобілізація після 18 травня Новий податок на житло спустошить кишені українців: скільки доведеться заплатити Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії Довідку можна викидати: чоловіків огорошили новим правилом
Показати ще

Покупки з мобільного останні перестали бути екзотикою, як це відбувається, дивіться на відео:

Поки не цілком зрозуміло, наскільки будуть захищені подібні транзакції від зловмисників, а також, наскільки надійними виявляться ті українські банки, до яких насильно (без можливості переведення в готівку) прив'яжуть засоби їх клієнтів.

Як раніше повідомляв портал "Знай.иа" НБУ вже в квітні 2018 року планує створити реєстр боржників - фізичних осіб - доступний всім українським банкам. Ці дані будуть враховуватися, в першу чергу, при винесенні рішень про видачу кредиту тому чи іншому клієнту.