Для того, щоб стати повноцінним гравцем на геополітичній карті світу, зупинити війну і повернути незалежність, Україні необхідний нейтральний статус.

Про це в своєму блозі на сайті "Кореспондент" заявив лідер політичної партії "Розумна сила" Олександр Соловйов, коментуючи Саміт в Гельсінкі.

"Наша країна має важливе й дуже вигідне географічне положення, але на жаль, політики старої формації не вміють цим користуватися. Більш того, їх невміла політика призвела до того, що наше географічне положення використовується скоріше проти нас. Особливо це відчувається в наші дні - дні незалежності, коли ми стали заручниками геополітичного протистояння, тимчасово втративши частину території і отримавши війну з безліччю жертв ", - говорить політик.

Соловйов підкреслив, що такий зовнішньополітичний статус був би вигідний в першу чергу Україні. В якості успішного прикладу реалізації нейтралітету політик називає Швейцарію і Австрію. На його думку, сьогодні Україна втратила свою незалежність і вплив в регіоні.

"Особисто мені, як політику й українцю, який любить свою країну, дуже прикро усвідомлювати і всього лише констатувати, що нашу Україну використовують на світовій арені як розмінну монету. Її долю, на жаль, вирішують не наші політики, а лідери інших держав. А наша влада, на жаль, лише чекає того, що проблеми країни вирішать «великі і впливові дядька» на черговому Саміті. Така ситуація підтверджує той факт, що Україна, яка колись була ядерною державою із сильною економікою й армією, за роки незалежності перетворилася на об'єкт великої політики, яка залежить від кого завгодно, але тільки не від самої себе ", - підкреслив Соловйов.

Популярні новини зараз
Компанія Apple "вбила" багатомільйонне місто одним рішенням: тепер можна зносити все У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося З'ясовуватимуть після конфіскації: адвокат розповів, як "забиратимуть" авто на користь ЗСУ Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку
Показати ще

Нагадаємо, раніше в політичній партії "Розумна сила" заявили про те, що політичні партії, які перебувають в Парламенті сьогодні мають більше зобов'язань перед зовнішніми партнерами і великими інвесторами, ніж перед народом України.