Олександр Пономарьов не соромиться купувати за безцінь земельні наділи. Не нехтує можливістю продавати неякісне масло, через що сталася танкова диверсія. Але чи була вона усвідомленою, чи це просто банальна жадібність? І чи причетний він до вбивства активіста-атошніка Олешко? Читайте все найцікавіше про політика прямо зараз!
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБіографія
Народився 7 січня 1962 році м.Бердянськ, Запорізька область. Український економіст і політик. народний депутат України VII і VIII скликань.
Освіта
Навчався на електроніка в Запорізькому машинобудівному інституті ім. В. Чубаря (нині - Запорізький національний технічний університет).
Потім - Академії управління та інформаційних технологій «АРІУ» в Запоріжжі за фахом «менеджмент».
Батьківщина
Дитинство та юність пройшли в м. Бердянськ, Запорізька область. Тут він народився і виріс.
Сім'я: розлучений. Діти: два сина - Олександр та Сергій.
За словами колег і людей, які особисто знайомі з ним, Пономарьов - людина неадекватна. Йому притаманна манія величі. Цинічний, звик йти по головах. Він живе за принципом: «Всіх куплю, а інших - знищу!»
Не соромиться ламати долі людей (читай про це далі). Його влаштовує те, що в нашій країні гроші правлять світом. І стоять вище будь-яких Законів. Вирішувати свої питання звик хитрістю та залякуванням.
Кар'єра та суспільна діяльність
Трудову діяльність починав зі слюсаря механоскладальних робіт. У вісімнадцять років, за часів СРСР, приступив до роботи в рідному Бердянську на «Первомайському заводі».
Через три роки протягом трьох років працював на тому ж підприємстві контролером по автотранспорту.
Наступні дев'ять років - технік, ремонтує і обслуговує радіоустаткування.
У віці тридцяти трьох років став підприємцем.
З 1998 року чотирнадцять років головував у правлінні АТ «Бердянський райагропромснаб».
У сорок років - депутат Запорізької облради, Україна.
З 2014 року - народний депутат України VII, VIII скликань. Член ДГ "Воля народу".
На пленарних засіданнях ВР України був присутній триста сорок разів, відсутній - сто дванадцять.
Декларація
Згідно з декларацією за 2015 рік, на правах оренди користувався земельною ділянкою площею двісті три квадратні метри, яка знаходиться в Бердянську.
У його власності - квартира в цьому місті (шістдесят вісім із половиною кв. м). Гараж - майже п'ятдесят чотири квадратних метри. З нежитлових приміщень - об'єкт площею три тисячі триста двадцять п'ять і шість кв. м.
Чотири машини: «Форд Мустанг», 1994 р.в .; «Ленд Ровер» Дискавері 3, 2007 р.в .; «Лексус» ES 250C 2010 р.в.; «Мерседес-Бенц» S 500, 2007 р.в.
Зарплата (Управління справами Апарату Верховної Ради України) - сімдесят дев'ять тисяч чотириста вісім гривень. Відшкодування витрат, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень - вісімдесят тисяч п'ятсот п'ятдесят дев'ять.
Прибуток від відчуження цінних паперів і корпоративних прав - один мільйон п'ятдесят шість тисяч вісімсот тридцять вісім гривень. Відшкодування за проїзд - двадцять вісім тис. п'ятсот три грн. Компенсація оренди номера в готелі - сто шістдесят сім тис. дев'ятсот гривень.
У банку зберігав сто двадцять п'ять тис. грн. Готівкою - один мільйон сімсот тис. грн.
У нього не одна приймальня. У 2017 році до всіх перерахованих вище об'єктів нерухомості додаються шість громадських приймалень. Їх загальна площа - одна тис. сто сімдесят чотири кв. м. Зазначена інформація щодо прав - оренда або інше право користування.
Машини все ті ж, крім «Форд Мустанг» - цього авта в декларації немає.
Зарплата - двісті шістдесят тис. двісті п'ятнадцять грн. Прибуток від відчуження нерухомого майна (ПП "Курорти Приазов'я") - п'ять млн. грн. Дохід від надання майна в оренду - сто тис. грн.
Готівкою: п'ятсот тис. доларів; сто тис. євро; триста п'ятдесят тис. грн. У банку - двісті вісімдесят чотири тис. чотириста сімдесят одна грн.
Фото
Відео
Новини, компромат
Члена депутатської групи "Воля народу" бояться навіть його колишні співробітники. Люди побоюються вголос вимовляти його ім'я. Відверто зізнаються, що остерігаются його переслідувань.
Так, страх і жах на людей наводити він вміє. Вдалося йому змусити трястися від страху і свідка ДТП зі смертельними наслідками трьох людей. Тільки через два роки після події жінка зізналася, що того фатального дня саме він був за кермом авта, що на шаленій швидкості врізалося в «Таврію».
У «Мерседес-Бенц» S 550 Пономарьова була ще молода жінка - бухгалтер. Обидва - живі. А в іншій машині три людини померли на місці події. Олександра Сусь виявилася свідком ДТП за чистою випадковістю. Як зізнається жінка, їй довелося збрехати тоді співробітникам ДАІ у свідченнях, а згодом - і слідчому, бо Пономарьов її сильно залякав. Кримінальну справу тоді закрили.
Свідок перестала мовчати і звернулася до ЗМІ, коли побачила, що Олександр Пономарьов балотується в нардепи. Вона розповіла про те, що того злощасного дня їхала до Запоріжжя на засідання суду. Їх було троє в машині. Біля села Широке Сусь стало погано. Вона попросила водія зупинити авто. І вийшла на повітря. У цей момент все й сталося.
Червона іномарка, яка мчала щодуху, протаранила стареньку «Таврію», що саме повертала в бік села. «Мерседес» перекинувся і впав на колеса, а та машина виявилася, неначе розрубаною навпіл.
Від жаху в жінки відняло ноги. Шматки металу летіли буквально над головою. І якби водій машини, в якій їхала очевидиця ДТП, зупинився на шістдесят сантиметрів далі, то, можливо, трупів було більше. Адже саме туди відлетіло півтаврії. Закривавлені шматки людських тіл лежали просто на дорозі, на узбіччі.
Олександра Сусь побігла до «Мерседеса» і щоб дізнатися, чи живі люди, які перебували в іномарці. Пономарьов, який був за кермом, зустрів її запитанням: «Ви мене знаєте?» Коли свідок почала говорити про те, що він - винуватець і вбив людей, той тим же монотонно-загрозливим тоном повторив своє запитання.
Жінка впізнала відомого бердянського олігарха, багатія-депутата. А той продовжував давати свої настанови, щоб свідок давала свідчення, ніби за кермом був його водій, якого зараз привезуть сюди, на місце ДТП.
У відповідь жінка не раз намагалася заперечити, що саме Пономарьов убив цих людей. Однак він без докорів сумління відповідним тоном відповів, що просить лише раз. І додав, якщо вона не виконає його прохання, то свої проблеми він все одно вирішить. А її та сім'ю просто знищить.
Жінка в показаннях збрехала, як того вимагав олігарх. А потім довго мучилася, поки не розкрила громадськості всю правду. Їй було огидно від того, що вона зламалася.
Терпінню прийшов кінець, коли Сусь дізналася, що вбивця трьох людей збирається стати депутатом ВР. Олігархи, як відомо, відчувають себе всесильними і недоторканними. Залякують людей, і вони мовчать. У них - схожі запити. Так за кого ж вважають народні обранці народ?
Свідок ДТП впевнена, що не інакше, як за «бидло». Ось і вирішила не боятися. І залишити правдивий відгук. Розкрити нарешті правду, щоб справедливість восторжествувала.
Так, схоже «вирішувати» - його улюблений маневр. Це ж стосується танкової диверсії, і екокатастрофи в Молочному лимані, та ряду інших подій.
Народний депутат контролює більшу частку бізнесу і медіа-ресурсів рідного Бердянська. Він - один із найвпливовіших бізнесменів Запорізької області. Де-факто Олександр Сергійович Пономарьов начебто не володіє деякими фірмами або підприємствами. Та насправді український економіст-політик управляє ним. Просто робить це через родичів.
На його підприємстві «Агрінол» виробляють мастильні матеріали. І воно регулярно отримує великі підряди. Поставки мастильних матеріалів здійснюються для найрізноманітніших підприємств.
Відомо, що Бердянський морський торговельний порт зробив замовлення на більш ніж тринадцять тонн масел різних видів. Загальна сума тільки цього замовлення склала понад чотириста тисяч гривень.
Але це не найцікавіше. Велику цікавість викликає історія створення та розвитку організації. У 2012 році держпідприємством «Азмол» було надано фінансову допомогу «Агрінол». І передано п'ятнадцять мільйонів гривень, які необхідно було повернути протягом року.
Тільки ось, як виявилося, таке рішення не було затверджено з власником «Азмола» - Фондом держмайна. У підсумку в серпні 2016 відбувається ліквідація цього держпідприємства. А його комплекс площею понад сто п'ятнадцять тисяч квадратів продається на біржі за сто один мільйон гривень ТОВ «Ультра Ойл».
Ця компанія пов'язана з «Агрінол». Адже в обох - один і той же співзасновник: запорізький «Славутич-Інвест». Серед засновників «Ультра Ойл» - ім'я колишньої пономарівської помічниці Олександри Сірош-Касумової.
Згідно з постановою Шевченківського районного суду Києва від 10.01.18 р, «Агрінол» офіційно фігурує в справі СБУ. Служба безпеки підозрює співробітників Міністерства оборони в придбанні для танків моторного масла поганої якості. І це робилося за вказівкою російських спецслужб.
Станом на 6.10.17 р двадцять одиниць бронетехніки вийшли з ладу. Таким чином, постраждала українська сторона: було завдано істотної шкоди для безпеки держави та її обороноздатності.
У ході розслідування з'ясувалося, що «Агрінол» змінила рецептуру масла. А кваліфікаційні випробування не проводилися. Червневі випробування 2017 року довели, що масло не відповідало нормативним вимогам. Під час експлуатації двигунів машин воно приводило до утворення нагару й золи. Як результат - виведення їх із ладу.
Ще один цікавий факт: 30.08.17 р правоохоронцями було вилучено хабар у розмірі півтора мільйона карбованців, який представник цього підприємства передав начальнику служби палива і горючих матеріалів тилу командування Сухопутних військ ЗСУ як винагороду за перемогу в тендері.
За словами активістів, Пономарьов конфліктував із убитим в Бердянську АТОшніком Віталієм Олешко (вбивство сталося 31 липня 2018 року). Убитий за життя говорив про нього : «Все корумповане, узурповане одним феодалом на прізвище Пономарьов Олександр Сергійович...»
Активісти відкрито звинуватили народного обранця й безкорисливого любителя великих грошей у замовному вбивстві Олешко. Але - про все по порядку.
Бородатий чоловік вистрілив в активіста-атошніка з гвинтівки двічі. Колишнього воїна АТО розстріляли прямо на очах у дружини у дворі його будинку-готелю "Атмосфера", який той побудував своїми руками і тут мешкав. Він помер на місці.
Поруч - кафе, тому є й інші мимовільні свідки інциденту. До речі, буквально за годину до смерті відомий антикорупціонер Віталій Олешко був у прямому ефірі.
За даними активіста Насіння Кабакаєва в соцмережі Facebook, вже затримано вбивцю Сармата. Цю інформацію підтвердив Руслан Форостяк, начальник Головного управління Нацполіціі в Одеській області.
У захопленій біля села Приморське Запорізької області машині було четверо зловмисників, які намагалися зникнути. Свідок вбивства - друг Олешко Андрій Маджар упізнав вбивцю. Впізнання проводилося і за участю інших свідків. Стало відомо, що це - вбивство на замовлення, в якому була задіяна ціла група. Залишилося дістатися до замовника.
Посилання
Офіційний сайт Верховної Ради України, сторінка Пономарьова: http://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/15760/