В умовах зміни енергетичного ринку неминуче формування ринкових цін на енергоресурси, а значить, поява формули ціни вугілля було вкрай необхідно, особливо з урахуванням відвертого дефіциту вугілля в Уераине. Таку думку висловив член наглядової ради Інституту стратегічних досліджень Юрій Корольчук в ефірі телеканалу NewsOne.

"Головна причина встановленої ринкової ціни на вугілля в Україні - це те, що ми змінюємо умови функціонування енергетичних ринків. У нас і для газу діє формула на енергоресурси, так званий «Дюссельдорф плюс». Є ціна на вугілля, вона отримала назву «Роттердам плюс». Є у нафтопродуктів ринкова ціна, яка функціонує. Тобто, практично скрізь у нас є вже ринок" - зазначив Юрій Корольчук.

За його словами, формула "Роттердам+" повинна була повиться в Україні і внаслідок дефіциту вугілля з-за відсутності поставок вугілля з окупованих територій.

"У нас виник великий дефіцит вугілля. Чому він виник? У нас немає поставок з неконтрольованих територій Донбасу. Там йдуть військові дії, там немає доступу до цього вугілля. Більш того, вже цілий рік триває блокада. Ми повинні це вугілля заміщати з інших джерел , брати його з інших джерел. тобто, в першу чергу, йдуть поставки з Південної Африки, з Росії, з США. І тут виникає власне наступний момент, що у всіх країнах світу, навіть якщо ти імпортуєш 10% від необхідного обсягу цього ресурсу , наприклад, вугілля або природного газ а, ти платиш ціну за імпортним паритету. Тобто, ти платиш вартість імпортного ресурсу. І ми це будемо робити до тих пір, поки ми не будемо нарощувати власний видобуток вугілля ", - повідомив Юрій Корольчук.

Експерт також назвав брехнею і маніпуляціями інформацію, яку озвучують деякі експерти і ЗМІ, щодо вигідності функціонування формули Роттердам + певним бізнесменам і підприємствам.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою
Показати ще

"Люди дійсно, напевно, сидять і думають: та все одно, нам же кажуть, що 25 або 27 мільярдів через формулу вкрали. Це брехня. Чому цього не могли зробити? Формула, прописана в методиці нашого регулятора, НКРЕКУ, там враховується в розрахунку вартості вугілля для теплових електростанцій вартість вугілля протягом 12 місяців. Тобто, як можна вкрасти те, чого немає? І зараз ми навіть (в ціні вугілля за формулою) не дотягуємо до рівня ціни у тарифі, який є реально на ринку", - вважає Юрій Корольчук.

Експерт підкреслив, що формула Роттердам+ впливає на тарифи для промисловості, і не має ніякого впливу на тарифи для населення.

Як раніше повідомлялося, за словами голови Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця, формула "Роттердам+" призвела до збалансування ціни на вугілля, що дозволило протягом останніх 2 років держшахтам додатково отримати 5,4 млрд грн.