Висилку російських дипломатів у зв'язку з отруєнням колишнього співробітника ГУР Сергія Скрипаля та його доньки справедливо назвали наймасштабнішою з часів Холодної війни.

Нещодавно з'ясувалося: агенти РФ із так званого "чорного списку" безпосередньо пов'язані із Російським культурним центром, який, не дивлячись на війну, працює в Києві.

Вилетіти росіяни повинні були зі столичного аеропорту "Жуляни". Наприклад, Володимир Небіваєв повинен був відправитися додому із дружиною. Раніше він працював офіційним радником посольства і представником Служби зовнішньої розвідки Росії. Проводжати пару прибув керівник Російського центру науки і культури в Києві. Довгий час перед вильотом чоловіки спілкувалися тет-а-тет.

Вперше на камери Воробйов потрапив на річницю вшанування пам'яті російського діяча Петра Столипіна: тоді приїхав в Києво-Печерську лавру, де проходили урочисті заходи з цього приводу. Частим гостем там був і дипломат-розвідник Небіваєв.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Помітили у лаврі і Олександра Лукашика, тимчасово повіреного у справах РФ в Україні, а також одіозну колишню депутатку від Партії регіонів Олену Бондаренку. У київському кафе вони із Воробйовим часто обговорювали деталі візитів:

"Природно, навіть якщо Воробйов не є частиною російських спецслужб, він використовує ці зустрічі для просування російського інтересу для того, щоб створювати якісь сприятливі обставини для спілкування з українськими громадянами, перетягування їх на свою сторону. Навіть якщо він особисто не займається вербуванням українським громадянам, то зазвичай ті, хто потрапляють в коло контактів російських представництв ", - впевнений екс-дипломат Богдан Яременко.

Як відомо, Російський культурний центр функціонує у Києві з 1998 року, коли сторони уклали угоду, а в РФ в свою чергу відкрили Український культурний центр. У приміщенні проводять обшуки, тривалий час не реєстрували нового директора.

"Розірвати договір не становить взагалі ніяких труднощів для українського уряду. Це можна робити рішенням уряду. Пояснити навіщо міністру закордонних справ на території України чотири російських культурних центру під час війни - неможливо. Пояснення для здорової людини неможливо придумати. ", - підсумував Яременко.

Дивіться: найбільша висилка російських дипломатів з часів "Холодної війни"

Як повідомляв портал "Знай.ua", Росія повідомила Великобританії, що вона повинна відправити додому "трохи більше 50" своїх дипломатів у якості дзеркального заходу на рішення Лондона видворити співробітників російських диппредставництв у відповідь на отруєння колишнього полковника запасу російського ГРУ Сергія Скрипаля і його доньки.