У Парламентській асамблеї Ради Європи ухвалили резолюцію, де вказані рекомендації Україні щодо Закону "Про освіту". Підсумкову оцінку не можна назвати повністю позитивною для Києва, і реформу рекомендують переглянути.

Про це повідомляє "УНІАН". За резолюцію проголосували 82 делегати, утрималися 17 і 11 були проти. До цього в неї внесли безліч правок.

У документі зазначено, що ПАРЄ стурбована новим освітнім законом в Україні і рекомендує його направити на експертизу до Венеціанської комісії. Делегатам не сподобалося, що текст закону не відправили ще до впровадження реформи.

У ПАРЄ вважають, що знання державної мови сприяє соціальній згуртованості та інтеграції народу, а держава має законне право на сприяння її вивченню. Але для нацменшин важлива індивідуальна і колективна ідентичність. Проявити її допомагає їхня мова.

В Асамблеї зазначили, що "коли держава вживає заходів для розвитку державної мови, ці заходи повинні одночасно прийматися з кроками щодо захисту і сприяння розвитку мов національних меншин".

Популярні новини зараз
Індексація зарплат в Україні: коли чекати і на скільки перерахують виплати в 2024 році Гороскоп на травень-2024 для всіх знаків Зодіаку: звільнення Тільців, витрати Стрільців та полегшення Водоліїв Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"
Показати ще

"Асамблея з цієї причини рекомендує українській владі переглянути питання мов меншин в освіті, ґрунтуючись на гнучкій моделі двомовної освіти для всіх осіб, що належать до "корінних народів України" і "національних меншин", щоб не було дискримінації. На практиці можливим орієнтиром може бути не менше 60% навчальних програм українською мовою і до 40% - на мовах національних меншин", - відзначили в ПАРЄ.

Крім того, Україні порадили уникнути поспішних змін у впровадженні реформи, а саме тих, що можуть погіршити якість освіти національних меншин. В Асамблеї закликали українську владу ввести гнучкість щодо тривалості процесу впровадження закону.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, у ПАРЄ ухвалили рішення, покликане зняти політичні санкції з Росії.