Анкета доброчесності, довіра суспільства та кристально чисте минуле – саме такі вимоги були заявлені у рамках запланованої судової реформи для служителей Феміди. Але вирішувати долі й досі беруться люди, які дивом уникнули люстрації.

Наприклад, нещодавно перемогу в конкурсі на посаду першого заступника голови Державної судової адміністрації України отримала колишній директор департаменту Фіскальної служби 41-річна Неля Павлова.

Вища рада правосуддя на початку місяця обрала її з п'яти кандидатів, але не врахувала, що та навіть не здобула юридичної освіти, а виявилася економісткою за фахом.

За даними журналістського розслідування bihus.info, Павлову зарахували навіть без досвіду роботи в органах правосуддя. Звучить іронічно, але вона свого часу скаржилися на "неефективність судів та сторонніх людей на засіданнях", а при цьому сама має дуже посереднє відношення до таких інстанцій.

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Працювала у податковій ще за часів Януковича, в 2015-му – звільнили в рамках люстрації. Якщо перевірити уважно декларацію чиновниці, то можна переконатися – на роботу Привалова точно не добирається на громадському транспорті, адже в її автопарку красується Porsche Сayenne 2011 року випуску (на сайті продажу навіть вживані машини такого зразка коштують не менше 40 тисяч доларів).

В комплекті до "чотирьох коліс", володіє ще й нерухомим майном: у 2016-му якийсь невідомий "благодійник", судячи з реєстру, подарував їй квартиру площею 114 кв. м у житловому комплексі “Ізумрудний”, що по вулиці Механізаторів, 2. Цікаво, чи хоч один фіскал зміг би за такий короткий термін перебування на посаді в ДФС купити житло за 3,3 млн гривень.

Але й це ще не все: у своїй декларації новопризначена заступниця вказала 54 тисячі гривень банківських вкладів, ще 28 тисяч доларів і 718 тисяч гривень вона зберігає готівкою.

Цікавий дисонанс виходить між "перевіркою на доброчесність" та такими статками. І це в той час, коли співробітництво України з іноземними партнерами висить на волосині з єдиної причини – корупція, в тому числі в судах.

Дивіться: судова реформа в Україні: служителі Феміди, які пішли з системи

Як повідомляв портал "Знай.ua", розкрита вся правда про недоліки судової реформи в Україні.