Перший вирок такого роду був винесений Буским районним судом Львівської області. Судді визнали чоловіка винним в ухиленні від сплати аліментів на утримання дочки у розмірі 20,5 тисяч грн.

Про це повідомляє видання Politeka. Покарання, призначене чоловікові судом, становить один рік позбавлення волі з випробувальним терміном протягом одного року. За предідущему судовим рішенням, обвинувачений повинен був виплачувати аліменти на утримання дочки щомісяця, починаючи з 1 лютого 2016 року, в розмірі не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Чоловік знав про свій обов'язок, але аліменти платити не квапився. В результаті у нього накопичилася заборгованість на суму понад двадцять тисяч грн.

На судовому засіданні обвинувачений визнав свою провину. Він пояснив, що ніде не працював і не мав доходів для сплати аліментів на утримання дитини. В процесі призначення покарання суд врахував відсутність у чоловіка судимостей, позитивні характеристики з місця проживання та його каяття у скоєному.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам видадуть сертифікати на 400 гривень Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати
Показати ще

Але на цьому проблеми неплатників аліментів в Україні не закінчилися.

Нові обмеження для неплатників аліментів в Україні - відео:

За повідомленням міністра юстиції Павла Петренка, його відомство підготувало новий пакет законопроектів, які пропонують посилити відповідальність осіб, які ухиляються від сплати аліментів.

Наприклад, 19 квітня чиновники відновили пакет законів, який називається «Чужих дітей не буває». У ньому чотири основні нововведення. Передбачено збільшення розміру аліментів при тривалому наявності заборгованості:

Один рік і більше — сума боргу автоматично збільшується на 20%;

Два роки і більше — сума додаткової оплати досягне 30%;

Від трьох років — сума боргу збільшиться на 50%.

Петренко уточнив, що ці кошти будуть направлятися не в державний бюджет, а відразу на рахунок дитини.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" у найближчі кілька років Мінсоцполітики збирається монетизувати в Україні виплату субсидій. Ці зміни будуть проходити в два етапи - спочатку монетизують пільги тих, хто використовує индивидауальное опалення в будинках і квартирах, а потім для всіх інших.