Сумна історія мера Миколаєва Сенкевича, його електорального злету і катастрофічного політичного падіння - це повчальний урок управлінського провалу молодого і недосвідченого, але надмірно амбітного міського керівника. Про це заявив політолог Володимир Фесенко, коментуючи рішення сесії Миколаївської міськради, передає Гордон з посиланням на Українські новини.

За його словами, це яскрава ілюстрація на класичну тему: багато амбіцій і мало амуніції.

«Політичні амбіції Сенкевича зашкалювали і вступали в конфлікт з дефіцитом управлінської амуніції і політичної незрілості. Протистояння мера і міської ради - явище нерідке в політичній практиці України », - заявив Фесенко.

Він зазначив, що Сенкевич примудрився посваритися з усіма - не тільки з депутатами з інших політичних сил, але і з представниками центральних органів державної влади, і навіть з товаришами зі своєї партії. Також нагадав, що ініціатива відставки виходила від члена фракції Сенкевича.

«Сенкевича загубили запаморочення від несподіваного електорального успіху на виборах мера міста, що породило завищені амбіції і невдачі на посаді міського керівника, в яких він став звинувачувати всіх, крім самого себе. Рішення його зняти з поста глави міста Миколаєва - це не стільки результат міжпартійних конфліктів, скільки наслідок політико-психологічних і управлінських проблем Сенкевича і його «війни з усіма». Це яскравий приклад того, що хороший айтішник - не завжди хороший менеджер», - підкреслив Фесенко.

Популярні новини зараз
Українці отримають кошти на оздоровлення: названо необхідну умову Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати
Показати ще

На думку експерта, мер міста повинен вміти вибудовувати відносини і з різними політичними силами, і з регіональними та центральними органами влади.

«Контрастний приклад - місто Дніпро, де опозиційний політик Філатов на посаді мера зумів вибудувати конструктивні відносини з усіма основними політичними гравцями, з виконавчою владою, з керівництвом країни, і тим самим забезпечив нормальне функціонування і розвиток міста. Сенкевич цього зробити не зміг», - додав у коментарі Фесенко.

Політолог також зазначив консолідацію депутатів міськради з різних політичних сил в питанні відставки мера Сенкевича.

«42 голоси« за »відставку Сенкевича і жодного голосу« проти ». Це політичний діагноз управлінського провалу мера Миколаєва, - зазначив Фесенко.

Як відомо, 5 жовтня абсолютною більшістю голосів депутатів Миколаївської міськради, робота мера Олександра Сенкевича була визнана незадовільною, а сам міський голова відправлений у відставку