"Впливова київська "партія війни" має намір продовжувати вставляти палки в колеса будь-яким миротворчих ініціатив", - пише політичний оглядач Денис Гаєвський в своїй статті на "РІА Новини України". Як приклад політичний оглядач призводить прийняття "законопроекту № 7163" Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях "(" про реінтеграцію / деокупацію Донбасу "), де Росія визнається" державою-агресором ", а непідконтрольний Києву Донбас "окупованих".

На думку Дениса Гаєвського, якби Рада дійсно була націлена на повернення Донбасу, то не стала б винаходити велосипед, тому що реалістичний план реінтеграції прописаний в Мінських угодах. "Якщо ж говорити про реалістичний план реінтеграції Донбасу, то він міг би виглядати наступним чином: розведення військ, розмінування лінії зіткнення, скасування всіх обмежень на торгово-економічні відносини з ОРДЛО, відновлення всіх соціальних зобов'язань і виплат, спрощення перетину КПП для товарів і фізосіб , відновлення пасажирського залізничного і автомобільного сполучення. в принципі, це все записано в Мінських угодах, не потрібно винаходити велосипед ", - пояснює Гаєвський.

Політичний оглядач вважає, що прийняття т.зв. закону про реінтеграцію в нинішньому вигляді "за основу та в цілому буде означати фактично односторонній вихід Києва з мінського процесу".

На думку Дениса Гаєвського, на даний момент єдиним пунктом Мінських угод, який виконується, є п.6 про обмін полоненими. Оглядач нагадує, що обмін 27 грудня відбувся за формулою Віктора Медведчука "всіх на всіх в кілька етапів". сегодня ни одной должности в государственном аппарате Украины. Тем не менее, на сегодняшний день Медведчук является спецпредставителем Украины по гуманитарным вопросам в Трехсторонней">"27 грудня обмін полоненими в форматі" 233 на 74 "був досягнутий, перш за все, завдяки зусиллям Віктора Медведчука, що не займає сьогодні жодної посади в державному апараті України. Тим не менш, на сьогоднішній день Медведчук є спецпредставником України з гуманітарних питань в Тристоронньої контактній групі в Мінську і ключовим комунікатором між Банковою і Кремлем. Що стояв на 15-місячної паузи обмін полоненими став можливий завдяки його особистим домовленостям з президентом і прем'єром РФ, патріархом Кирилом і верх шкой ОРДЛО. Показово, що і Київ, і самопроголошені республіки, і Москва погодилися, що обмін відбудеться за запропонованою їм формулою "обмін всіх на всіх в кілька етапів", - пояснює політичний оглядач.

Денис Гаєвський прогнозує, що завершення процедури обміну полоненими дозволить перейти до виконання політичної частини Мінських угод. "За словами Медведчука, другий етап обміну полоненими може пройти за формулою" 83 на 29 ". 10 січня омбудсмен України Валерія Лутковська підтвердила ці дані, заявивши в інтерв'ю, що 18 січня планується передати в ОРДЛО список для наступного етапу обміну полоненими в Донбасі, в ньому буде як мінімум 20 осіб. що ж залишається сподіватися, на якнайшвидше завершення процедури обміну полоненими, що дозволить впритул підійти до політичної частини "Мінська-2", - резюмує політичний оглядач Денис Гаєвський.