Більш ніж двогодинне спілкування президентів Трампа і Путіна під час саміту G-20 можна розглядати як повноформатні переговори на вищому рівні. Які висновки для України можна зробити на даному етапі, розповів політолог Володимир Воля.

Підводячи проміжні підсумки зустрічі, експерт зосередив увагу на головних темах обговорення - Сирія, Іран, КНДР, кібервтручання РФ.

"Тема України передбачено не ввійшла навіть у топ-5 порядку денного. Але той факт, що, незважаючи на брак часу, лідери обговорювали це питання, означає, що Україна відіграє важливу роль", - вважає експерт.

Найбільш знакові за підсумками зустрічі висновки Воля об'єднав в чотири блоки.

"По-перше, переговори ознаменували завершення першого етапу двосторонніх консультацій щодо врегулювання ситуації на сході України. По-друге, зустріч забезпечила старт наступного етапу, коли сторони будуть працювати над "дорожньою картою" по реалізації Мінських угод. По-третє, відбулося призначення спецпредставника Курта Волкера щодо реалізації Мінських домовленостей. і, нарешті, четвертий, вкрай важливий висновок: Вашингтон і Москва домовилися створити спецканал для переговорів щодо української кризи", - уточнив експерт.

Популярні новини зараз
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

Крім того, переконаний політолог, варто звернути особливу увагу на досить прозорий натяк міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, який заявив про необхідність спецканала зв'язку між Волкером і представником РФ.

На думку експерта, Путін, Трамп і західні ЗМІ продовжують відповідати на питання, хто буде відповідати за оперативне управління даним каналом переговорів.

"Путін під час "прямої лінії" в червні 2017 року дала чіткий меседж Вашингтону, що з усього сонму українських політиків готовий вести переговори тільки з Віктором Медведчуком, який, хоч і є "українським націоналістом", але зате завжди тримає своє слово", - нагадав Воля.

Такий варіант, вважає політолог, відповідає і інтересам Порошенко, бо він визначив Медведчука спецпредставником з питань гуманітарного характеру в Мінській контактній групі.

"Поява Медведчука в заявленому форматі переговорів - це відповідь одразу на всі питання щодо врегулювання "українського питання", - вважає Володимир Воля.