Путіну передбачили грандіозний провал, і ось чому

поділитись
Ракетна тема у виступі Путіна має значно більше вимірів

Президент Росії Володимир Путін у своїй промові перед Федеральними зборами РФ оголосив нову холодну війну Заходу і старт гонки озроєнь, проте у військовому і економічному протистоянні із Сполученими Штатами Росія приречена на провал. Про це заявив радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАН України професор Володимир Горбулін, передає "Дзеркало тижня". 

"Найголовніше - було поставлено символічну крапку в горбачовській "політиці нового мислення", початій у середині 1980-х. Її основними посиланнями були припинення холодної війни із Заходом, розрядка, відмова від гонки озброєнь та демократичні перетворення. Путінське послання-2018 перекреслило його повністю, продемонструвавши "нове путінське мислення" з протилежними пріоритетами - гонкою озброєнь (із заявленою спробою створити російську СОІ)", - заявив Горбулін. 

На його думку, ракетна тема у виступі Путіна має значно більше вимірів, ніж традиційне для російського лідера "бряжчання зброєю". Ставка на нову гонку озброєнь із розвитком інструментів доставки ядерних зарядів - це ще й непряма спроба Кремля оновити жорстку рамку суперництва наддержав, яка оформила контури класичної холодної війни, вважає Горбулін. 

"Втім, ставка (щонайменше) дивна, з огляду на абсолютно різні потенціали Росії, з одного боку, та її ключових опонентів - з другого. Показова лише одна цифра: торішнє збільшення Трампом військового бюджету США на 10% еквівалентне всьому оборонному бюджетові РФ. Як у таких умовах Росія може досягти реального паритету зі США, залишається загадкою", - зауважив науковець.

На думку Горбуліна, спроби Путіна відновити ракетне протистояння зі США й тим самим зайняти позицію рівного здаються приреченими на провал не тільки через різницю військових, економічних та соціальних потенціалів, — проблема в різниці сприйняття світу. 

"США навіть під час протистояння з СРСР визнавали його рівність лише в дуже вузькій сфері - все в тих-таки ядерних озброєннях і, частково, в геополітиці. Нинішня Росія - навіть не бліда тінь СРСР, а лише слід від тіні. Уявити, що це суперництво може бути рівним, здатна тільки дуже наївна або така, що занадто повірила в російську пропаганду внутрішнього споживання людина", - вважає директор НІСД.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", в одному з недавніх інтерв'ю російський лідер Володимир Путін назвав риторику про "нову холодну війну" пропагандистською.

 

Автор матеріалу: 
Марина Яковенко
Теги: 
путін, горбулін, холодна війна
Демчина зізнався, що особисто написав заяву до НАБУ, аби його діяльність була перевірена на предмет корупції
0
0
13:27 20.07.2018
Одне з джерел також зазначило, що Трамп попросив Путіна не обговорювати публічно ідею референдуму і дати йому час все обдумати
0
0
10:30 20.07.2018
Трамп похвалився депортацією російських дипломатів, і попередив Путіна
0
0
09:55 20.07.2018
Ситуацію прокоментував учасник подій, народний депутат України від депутатської групи “Воля народу”
0
0
09:05 20.07.2018
Президент США зробив перший крок для прийдешньої зустрічі з Володимиром Путіним
0
0
00:29 20.07.2018