Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця заявив, що до кола співавторів проекту оновленої резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна" приєднались 40 країн.

Про це заступник голови МЗС розповів у Нью-Йорку, куди він прибув для просування документу в ООН. За інформацією "Укрінформ", за резолюцію голосуватимуть у вівторок в Третьому комітеті Генасамблеї ООН.

"Станом на зараз ми маємо чотири десятки країн, які приєдналися до числа співавторів резолюції, внесеної на виконання ініціативи президента України Петра Порошенка, про що він заявив під час загальних дебатів Генеральної Асамблеї ООН у вересні", - сказав Кислиця.

Він розповів про просування документа серед країн-членів міжнародної організації і не лише для того, щоб отримати максимальну підтримку під час голосування.

"Мова документа досить потужна і жорстка з чіткими однозначними формулюваннями, а її мета - захист прав і свобод громадян на українському півострові", - додав Кислиця.

Популярні новини зараз
Світло відключатимуть на 6 годин, а про опалення взимку і не мрійте: українців серйозно попередили Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще

Очікується, що до Нью-Йорка прилетять лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, а також Ахтем Чийгоз і Рустем Умеров. Вони також просуватимуть резолюцію.

Проект оновленої резолюції з прав людини в Криму був внесений 31 жовтня 2017 року. Документ містить ряд положень, в тому числі:

  1. Підтверджує, що між Україною і Росією існує міжнародний збройний конфлікт.
  2. Засуджує ретроактивне застосування РФ власних законів на окупованій території, а також примусове переведення громадян України в російське громадянство.
  3. Вимагає від Росії виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України на півострові; закликає російську окупаційну владу забезпечити освітній процес українською і кримськотатарською мовами.
  4. Засуджує відсутність доступу до Криму для Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні, незважаючи на відповідний мандат Місії.
  5. Відзначає позитивні рішення України в контексті спрощення процедур для безперешкодного доступу до Криму журналістів і правозахисників, а також підтримку Україною ЗМІ та НУО, які були змушені тимчасово залишити українську територію.

Голова МЗС України Павло Клімкін розповів про нову резолюція по Криму

Як повідомляв портал "Знай.ua", американська щоденна газета New York Times опублікувала карту, на який Крим позначений як спірна територія.