У Мінську відбувся 72-й раунд переговорів Робочої групи з питань безпеки Трьохсторонньої контактної групи. Представник України на переговорах Євген Марчук повідомив, що російська делегація намагалась зірвати доповідь представника України.

Марчук зазначив, що засідання проводили на тлі ескалації напруги на Донбасі та суттєвого збільшення обстрілів (до 2-3 тисяч боєприпасів щоденно). Українська сторона у черговий раз навела чисельні свідчення причетності Кремля до війни в Україні, що викликало бурхливу реакцію представників РФ.

"Сьогодні був унікальний випадок. Представник України процитував 88-й і 94-й пункти із офіційного вчорашнього документу Міжнародного кримінального суду від 4 грудня 2017 року, який називається: "Отчет о действиях по предварительному расследованию 2017 г." і розміщений на офіційному сайті цієї міжнародної організації. Російська делегація почала бурхливо і галасливо реагувати, щоб не дати можливості представнику України дочитати ці два пункти до кінця. Але їй це не вдалося", - повідомив Марчук.

Він звернув увагу на важливості документа для України. Марчук порекомендував прочитати пункти 88 та 94, які дозволять зрозуміти, чому росіяни так бурхливо реагували.

Текст документу наведений без правок:

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Пункт 88

У 2016 році Канцелярія Прокурора опублікувала свою оцінку ситуації на території Криму і Севастополя, яку вона кваліфікувала як міжнародний збройний конфлікт між Україною і Російською Федерацією, який виник саме пізніше 26 лютого 2014 року. Згідно з оцінкою Канцелярії Прокурора, право міжнародних збройних конфліктів можна застосувати і після 18 березня 2014 року в тій мірі, в якій в Криму і Севастополі буде фактично зберігатися стан оккупаціі. Незважаючи на попередній характер цієї оцінки, в ній визначається правова основа для поточного аналізу інформації про злочини, імовірно скоєних в контексті ситуації в Криму в період з 20 лютого 2014 року.

Пункт 94

У своєму Звіті про дії за попереднім розслідування за 2016 рік Канцелярія Прокурора відзначала, що до 30 квітня 2014 року інтенсивність бойових дій між українськими урядовими військами й антиурядовими збройними елементами на сході України досягла рівня, який тягне за собою застосування права збройних конфліктів, і що збройні групи, що діють на сході України, включаючи ЛНР і ДНР, досить організовані, щоб розглядатися як сторони не міжнародного збройного конфлікту. Канцелярія Прокурора також привела додаткові відомості, що вказують на факт існування прямого військового протистояння між збройними силами Російської Федерації і України, з чого випливає, що найпізніше з 14 липня 2014 року, паралельно з немеждународного конфлікту, на сході України мав місце міжнародний збройний конфлікт.

Дивіться: терористи на Донбасі застосовують фосфорні міни

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Кремлі вже мають власні плани на тимчасово окуповані території України.