У санкційний список, який наприкінці січня оприлюднило казначейство США, потрапили 32 українських компанії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це йдеться в дослідженні YouControl.
Зазначимо, що за словами аналітиків, 20 з них досі працюють і 12 знаходяться в стані припинення.
Паливно-енергетична і медіа - найпоширеніші сфери, в яких працюють компанії. Крім того, їх засновники займають або займали ключові посади в так званих представництвах "ДНР" і "ЛНР".
Як з'ясувалося, велика частина компаній, які опинилися під санкціями, знаходяться в зоні АТО і не припинили діяльність. А значить, вони повинні платити податки в український бюджет.
З цим є певні проблеми: вісім компаній з санкційного списку мають податковий борг, який в сумі складає 1,644 млн грн.
Відразу у 11 компаніях у списку санкцій фігурує Олександр Тимофєєв, так званий "міністр доходів і зборів ДНР". Шість з його компаній досі ведуть діяльність. Він має аграрними підприємствами, що входять в групу компаній "Екопрод", потужної Агропромислової групи Донбасу. Також йому належать медійні активи Донбасу, компанії з охоронного, ресторанного бізнесу, оптової торгівлі.
Олена Радомська "міністр юстиції ДНР" заснувала три компанії, що потрапили в список Держдепу США. Вони активні, надають правові послуги.
Послання бійця АТО до терористів "ДНР"
Засновником чотирьох компаній, які потрапили під санкції, є Ігор Антипов, "заступник міністра інформації ДНР". Вони призупинені або перебувають у стадії припинення. Раніше надавали рекламні послуги і займалися видавництвом газет.
Дві компанії зі списку засновані Олексієм Грановським, колишнім "паливно-енергетичним міністром ДНР". Одна з його компаній зараз знаходиться в стані припинення, а раніше займалася будівництвом. Інша - комунальна структура "Міські автостоянки Донецької міської ради".
Також в санкційного список потрапили 11 компаній братів Олександра та Сергія Мельничуків. Лише одна компанія з них не веде діяльності. Олександр Мельничук - так званий "заступник міністра енергетики ЛНР", а його брат Сергій торгує вугіллям на підконтрольній території Україні.
Дві компанії Сергія Мельничука мають діючі ліцензії на видобуток кам'яного вугілля "Антрацит" від Державної служби геології та надр. Компанія ТОВ "Гірничо-збагачувальна фабрика космонавтів" має чинну ліцензію з 2010 року до 2030 року видобуток вугілля у шахті "Малоивановська". Фірма ТОВ "Агроплюс" має чинну ліцензію з 2011 до 2031 року видобуток вугілля в поле шахти "Кошарская".
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що голова ради директорів "Газпрому" Віктор Зубков продав всі свої акції, що належали йому останні півроку.