Апеляційний суд Києва не задовольнив скаргу адвокатів Надії Савченко та залишив її під вартою.

Савченко залишиться під вартою до 20 травня. Це рішення апеляційного суду не підлягає подальшому оскарженню.

Відповідне рішення оголосив головуючий у справі суддя Ігор Паленик. Після оголошення суддею рішення у справі, в залі суду вигукували "Ганьба!".

У залі були присутні мати Надії Савченко, адвокати, сестра Віра, а також бійці "Айдару" — батальйону, в якому служила Савченко.

Адвокати у скарзі просили суд застосувати до Савченко запобіжний захід, не пов’язаний із триманням під вартою.

Популярні новини зараз
Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

Сторона обвинувачення також просила скасувати рішення першої інстанції, але лише в частині незаконного затримання Савченко. Разом з тим суд визнав законним затримання Савченко.

Суд відмовив у клопотанні Надії Савченко, яка вимагала відводу прокурора Олександра Климовича через порівняння його з росіянами Євгеном Єрофєєвим і Олександром Алєксандровим.

При цьому під час судового засідання до суду надійшло клопотання від Героя України Степана Хмари та Ірми Крат, яка назвала себе журналісткою, з проханням взяти підозрювану на поруки.

Нагадаємо, що 23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування. Станом на 29 березня, Савченко голодує вже шостий день.

Народному депутату Надії Савченко інкримінують змову з головою Центру звільнення полонених ГО "Офіцерський корпус" Володимиром Рубаном, ватажком "ДНР" Олександром Захарченко і "міністром доходів і зборів" "ДНР" Олександром Тимофєєвим з метою посягання на конституційний лад в Україні шляхом замахів на вище керівництво країни і здійснення терактів.

Нардепу загрожує від 10 до 15 років ув'язнення або довічне ув'язнення з конфіскацією майна. 22 березня Верховна Рада дала згоду на притягнення до відповідальності, затримання і арешт Савченко.

ГПУ стверджує, що у слідства є незаперечні докази того, що нардеп особисто планувала терористичний акт в залі парламенту. Нардепа затримали співробітники СБУ прямо в будівлі Верховної Ради. Генпрокурор Юрій Луценко підписав і оприлюднив підозру Савченко.

Як повідомляв портал "Знай.ua", 23 березня, в Шевченківському райсуді Києва пройшов суд над Надією Савченко, в ході якого нардепці обрали запобіжний захід.

Суддя ухвалив рішення про взяття Надії Савченко під варту без права на заставу терміном на 60 днів - до 20 травня 2018 року.

26 березня адвокати Свченко внесли апеляційну скаргу.

Незважаючи на арешт, позафракційний народний депутат Надія Савченко підтвердила свою участь у наступних президентських виборах в якості кандидата.

У своєму Facebook вона оприлюднила досить провокаційний ролик, який дуже далекий від традиційної агітації.