Апеляційний суд Києва не задовольнив скаргу адвокатів Надії Савченко та залишив її під вартою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСавченко залишиться під вартою до 20 травня. Це рішення апеляційного суду не підлягає подальшому оскарженню.
Відповідне рішення оголосив головуючий у справі суддя Ігор Паленик. Після оголошення суддею рішення у справі, в залі суду вигукували "Ганьба!".
У залі були присутні мати Надії Савченко, адвокати, сестра Віра, а також бійці "Айдару" — батальйону, в якому служила Савченко.
Адвокати у скарзі просили суд застосувати до Савченко запобіжний захід, не пов’язаний із триманням під вартою.
Сторона обвинувачення також просила скасувати рішення першої інстанції, але лише в частині незаконного затримання Савченко. Разом з тим суд визнав законним затримання Савченко.
Суд відмовив у клопотанні Надії Савченко, яка вимагала відводу прокурора Олександра Климовича через порівняння його з росіянами Євгеном Єрофєєвим і Олександром Алєксандровим.
При цьому під час судового засідання до суду надійшло клопотання від Героя України Степана Хмари та Ірми Крат, яка назвала себе журналісткою, з проханням взяти підозрювану на поруки.
Нагадаємо, що 23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування. Станом на 29 березня, Савченко голодує вже шостий день.
Народному депутату Надії Савченко інкримінують змову з головою Центру звільнення полонених ГО "Офіцерський корпус" Володимиром Рубаном, ватажком "ДНР" Олександром Захарченко і "міністром доходів і зборів" "ДНР" Олександром Тимофєєвим з метою посягання на конституційний лад в Україні шляхом замахів на вище керівництво країни і здійснення терактів.
Нардепу загрожує від 10 до 15 років ув'язнення або довічне ув'язнення з конфіскацією майна. 22 березня Верховна Рада дала згоду на притягнення до відповідальності, затримання і арешт Савченко.
ГПУ стверджує, що у слідства є незаперечні докази того, що нардеп особисто планувала терористичний акт в залі парламенту. Нардепа затримали співробітники СБУ прямо в будівлі Верховної Ради. Генпрокурор Юрій Луценко підписав і оприлюднив підозру Савченко.
Як повідомляв портал "Знай.ua", 23 березня, в Шевченківському райсуді Києва пройшов суд над Надією Савченко, в ході якого нардепці обрали запобіжний захід.
Суддя ухвалив рішення про взяття Надії Савченко під варту без права на заставу терміном на 60 днів - до 20 травня 2018 року.
26 березня адвокати Свченко внесли апеляційну скаргу.
Незважаючи на арешт, позафракційний народний депутат Надія Савченко підтвердила свою участь у наступних президентських виборах в якості кандидата.
У своєму Facebook вона оприлюднила досить провокаційний ролик, який дуже далекий від традиційної агітації.