Позафракційний народний депутат Надія Савченко, підозрювана в організації державного перевороту, вимагає дати їй можливість не тільки щодня працювати у Верховній Раді, а й спілкуватися із виборцями по всій країні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРобота для Савченко
Під час засідання Шевченківського суду, де розглядали обрання запобіжного заходу, Савченко звернулася до суддів:
"Забезпечте мені роботу. Є закон про Верховну Раду. Там є розпорядження дня народного депутата. Вивчіть його, прокурори. Влаштуйте мені доставку щоранку з СІЗО у ВР. Не можна конвою під купол – добре, стійте чекайте, поки я закінчу роботу. Влаштуйте мені доставку в комітети", - прокоментувала вона.
За словами затриманої, вона хоче, аби їй не перешкоджали спілкуватися із виборцями:
"У мене немає днів для прийому і кабінету. Я їжджу по всій Україні і спілкуюся з виборцями. Будь ласка, конвой, надайте мені таку можливість. Возіть мене. Хочете на автозаку – хай буде так! Хочете в наручних – хай буде так. Довозьте мене до людей, я буду спілкуватися і вирішувати їхні звернення. А тоді відвозьте мене назад у СІЗО. Бо для чого вони мене обирали, щоб я 2 роки відсиділа у Росії і ще сиділа тут?", - додала Савченко.
Вона наголосила на необхідності відпустити її з СІЗО, але якщо прохання не виконають, то хоча б нехай дозволять бути на засіданнях у ВР, принаймні із браслетом. Савченко запевняє, що не збирається якимось чином тиснути на свідків справи, або переховуватися від слідства.
Справа Савченко і Рубана
Надію Савченко затримали 22 березня у Верховній Ради після того, як парламент зняв із неї недоторканність.
Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.
23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Савченко у вигляді тримання під вартою до 20 травня без можливості внести заставу. Захисники подали апеляцію на це рішення, але апеляційний суд залишив її під вартою.
Слідство призначило 13 експертиз зброї, боєприпасів, вибухових речовин, відео- та аудіоматеріалів, виступів і публічних закликів, зокрема й комісійну судово-психологічну експертизу щодо Савченко. Надія Савченко пройшла тестування на поліграфі ("детекторі брехні"). Їй загрожує покарання аж до довічного ув’язнення.
Дивіться: Надія Савченко попросила безкоштовного державного адвоката
Як повідомляв портал "Знай.ua", суд у справі Савченко перенесли через відмову нардепа забезпечити їй іншого, державного адвоката. Підсудна стверджує, що звертається по допомогу через відсутність коштів на послуги приватного фахівця.