Статтю фахівця із ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкла Еллемана обговорює останніми днями весь світ.

Йдеться про матеріал "Північнокорейський ракетний успіх пов'язаний з українським заводом, кажуть дослідники" для The New York Times. Після того, як ситуація набула суттєвого розголосу, сам автор особисто спростував свої припущення.

Втім, резонанс, який це викликало у міжнародній спільноті, дуже нагадує так звану історію про кольчуги та скандал із справою Георгія Гонгадзе.

Принаймні, такої позиції дотримується нардеп Сергій Тарута. Політик впевнений: подібні фейки направлені на те, щоб підірвати взаємини із Заходом, в той час, коли Україна активно взяла курс на Європу:

"Дуже сильно нагадує історію про кольчуги, справу Гонгадзе. Це був фейк, який тим не менш зупинив Захід, стратегічна помилка. Коли нам практично відкрили двері для вступу в НАТО і закрили її просто перед носом", - зазначив він.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Астролог побачив у травні "лихо" для України На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками
Показати ще

При цьому Тарута не ставить під сумнів професійні навички Еллемана як експерта, зважаючи на його попередню діяльність.

"Зверніть увагу на експерта. Його репутація в американському експертному суспільстві досить висока і звинувачувати його, що працює на Росію – зайвий раз показувати, що ми незрілі у діалозі. З точки зору технологій, ми справді виготовляємо ці двигуни, постачали їх раніше до РФ та Китаю – звідти могли якимось шляхом потрапити в КНДР. Швидше за все це була контрабанда".

За його словами, українській владі необхідно терміново відреагувати на цей скандал, але зробити це обдумано, щоб зберегти обличчя держави перед іноземними партнерами і захистити свою честь.

"Де влада, там і контрабанда. "Укроборонпром" перетворився на цілком засекречену організацію, ще більш засекречену, ніж за часів Януковича. Але я впевнений – Україна до цього непричетна. На місці президента перше, що б я зробив: офіційне звернення щодо цього. Слід запевнити: ми є послідовними виконувачами всіх санкцій, в тому числі – нерозповсюдження зброї", - підсумував депутат.

Слід відзначити, що раніше у США вже прокоментували ймовірність постачання Україною ядерних двигунів у КНДР.

"Пакет резолюцій Ради Безпеки ООН зобов'язує всі країни запобігати передачі чутливих технологій у КНДР, зокрема й Україну. Я знаю, що в минулому так і було. Ми маємо хороші та міцні відносини", - наголосила Хізер Ноєрт, речниця Держдепу.

Згодом очільник Міноборони Степан Полторак заявив, що Україну постійно намагаються пов'язати із гучними скандалами, тому цей випадок – не виключення.

Як повідомляв портал "Знай.ua", американська розвідка пояснила заяви про можливі поставки ядерних двигунів Україною в КНДР.