Україна має проблему національної безпеки в енергопостачанні, переконаний аналітик Atlantic Council Андерс Аслунд.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляється на сайті Atlantic Council.
Аслунд зазначає, що в 11-ти з 24-х українських обленерго значною часткою володіє російський націоналіст Олександр Бабаков.
Він обіймав посаду віце-спікера Держдуми РФ під час російської окупації і анексії Криму та за це знаходиться під санкціями всіх задіяних країн. Крім того, Бабаков фігурує у так званих Панамських паперах. Відповідно до санкцій США та Європи, активи Бабакова повинні бути заморожені, стверджує Аслунд. Аналітик радить українському уряду заморозити його активи, враховуючи питання національної безпеки.
Всіх турбують кібератаки РФ на українську енергомережу, і в той же час значною її частиною володіє, контролює і управляє ворог, пише Андерс Аслунд.
Ще один значний власник – Костянтин Григоришин – раніше був російським громадянином, але отримав українське громадянство.
Аслунд також прокоментував плани з приватизації в Україні. Зараз держава володіє міноритарними пакетами акцій у багатьох обленерго.
Оскільки кожна з цих компаній насправді знаходиться під контролем одного або двох великих бізнесменів, уряду слід продати міноритарні пакети за мінімальною ціною, встановленої державою, одному зацікавленому покупцеві. Це було частково зроблено в минулому році і уряд передбачив продаж ще десяти міноритарних пакетів акцій.
Варто відзначити, що раніше директор програми "Національна безпека і оборона" Українського інституту майбутнього (UIF), засновник проекту Free Crimea Тарас Березовець зазначив, що повернення Криму в короткій перспективі не відбудеться.
"Необхідно дивитися правді в очі й погодитися, що повернення Криму в короткій перспективі не відбудеться. Ймовірність повернення Криму в перспективі до десяти років близька до нуля, від 10 до 25 років - імовірність такого сценарію дещо вища. Найбільш реалістичний сценарій - це 25+ років, якщо не враховувати якихось форс-мажорних сценаріїв", - зазначив політолог.
До форс-мажорних обставин експерт зарахував зміну режиму в Російській Федерації та "прихід там до влади демократичного, адекватного президента".
Інший кризовий сценарій - це громадянський конфлікт або громадянська війна, пов'язана з розпадом Російської Федерації за прикладом Радянського Союзу.
"Інших реалістичних сценаріїв повернення Криму до складу України немає", – зазначив Березовець.
Завдяки формулі Роттердам+ з українських кишень викрали 25 мільярдів гривень.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що економіст назвав найбільші провали уряду.