Розслідування справи про державну зраду колишнього президента-втікача Віктора Януковича ризикує затягнутися на тривалий час, а сам "легітимний" – просто не виходитиме на зв'язок.

Про це повідомляє "РБК Україна".

Підтвердженням тому стало останнє засідання в Оболонському суді Києва, яке не просунулося далі елементарних процесуальних моментів. При цьому, сам підозрюваний не захотів взяти участь у процесі у запропонованому форматі – в режимі відео конференції, хоча технічних перешкод цьому не було.

Технічні несправності чи затягування процесу

Докази злочинів Януковича виявилися громіздкими. Обвинувачення представило більше трьох томів документів, у яких фігурували більше півтори сотні осіб.

Популярні новини зараз
Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

За словами прес-секретаря суду Ірини Свинаренко, захисту запроновували кілька варіантів допиту: використання комп'ютерів суду із встановленою програмою TrueСonf, використання гаджетів сторони відповідача, або без додаткових програм за допомогою окремого каналу у Skype.

Вона підкреслила, що TrueСonf повністю гарантує захищений режим зв'язку та безперебійний доступ до мережі. Втім, адвокату не сподобався жоден із варіантів і він вимагав офіційного звернення до суду в РФ та наголошував на міжнародній правовій допомозі. Більша частина засідання пройшла саме за такими дебатами, але захист так і не зміг обґрунтувати чітко вимоги.

Присутність Януковича: чому екс-президент уникає допитів

Незадовго до засідання Янукович підтвердив, що погоджує брати участь у допиті за допомогою відео конференції, але коли справа дійшла до чергового суду адвокат Віталій Сердюк заявив, що йому "треба порадитися із клієнтом". При цьому, на узгодження позиції із підзахисним у нього було більш ніж достатньо часу.

Пізніше керівник групи звинувачення, військовий прокурор Руслан Кравченко запевнив: подібні заяви – просто "порожній звук" і спрямовані на затягування судового процесу.

" Провести процес без Віктора Януковича Генпрокуратурі не вдасться. Чому прокурори не хочуть почути людину, якого звинувачують у всіх тяжких злочинах?", - сказав під час засідання Сердюк.

Парадоксальним виглядає те, що звинувативши прокурорів, сторона захисту ніяк не забезпечила присутність Януковича.

Покарати, не можна виправдати: позиція військового прокурора

За словами Руслана Кравченка, вітчизняне законодавство передбачає кримінальну відповідність, але щоб зробити справедливий висновок необхідна експертна комісія та думка правозахисників – швидше за все, суду присяжних також.

Свою промову військовий прокурор зачитував до 4-ї ранку. В ній він аргументував покарання для екс-президента, але завершити її йому не дозволили численні клопотання адвокатів.

" За версією слідства, чому, як каже прокурор, є докази, "допомагав в проведенні підривної діяльності" в Україні. А він ховається за межами країни, тому що "є безсумнівні докази вважати, що Янукович ховається на території РФ з метою ухилення від кримінальної відповідальності", - наголосив він.

Іще не фінал

Наступне засідання призначене на 29 травня. Суд оголосив перерву через появу значної кількості доказів – вони перераховані на 700 сторінках. Генпрокуратура вважає цілком можливим висунути обвинувачення у державній зраді і обіцяють передати захисту список свідків, яких збираються викликати на допит.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Янукович отримував українську пенсію після втечі з країни.