Президент України Петро Порошенко 9 березня під час урочистостей з нагоди вручення премії ім. Тараса Шевченко заявив, що незабаром буде підписано указ про створення 10-річної програми укорінення та зміцнення державного статусу української мови.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"До мене останнім часом багато разів зверталися з пропозицією оголосити 2019-й роком української мови ... Скажу прямо, я не хочу цього робити. Тому що року - мало. А що в наступному році? Про українську мову ми забудемо?", - заявив глава держави.
"Найближчим часом я підпишу указ про розробку 10-річної програми вкорінення і зміцнення державного статусу рідної української мови. Попереду - десятиліття української мови в Україні, протягом яких позитивні зміни повинні стати незворотними - підкреслюю, незворотними", - розповів Петро Порошенко.
"Боротися за українську мову - значить не тільки вигукувати гасла, і висувати вимоги до влади. Це означає купувати україномовні книги, платити за україномовні газети, віддавати перевагу україномовним версіям сайтів, і головне - говорити на ньому ... Разом з тим (я) повинен піклуватися і дбаю про те, щоб наші законодавчі ініціативи залишали широкий простір для реалізації прав тих громадян України, чиєю рідною мовою або мовою спілкування є російська, кримськотатарська та інші мови", - додав Порошенко.
Президент України також розповів, що до української мови має прийти і оволодіти ним" кожен громадянин України.
"Кожен має пройти свій шлях до мови, як, наприклад, 20 років тому зробив це я. Мій український - свідомий вибір повернутися до мови, зроблений вже в зрілому віці", - зазначив президент.
Як повідомляв портал "Знай.uа" Порошенко вважає, що будівництво російської газової труби "Північний потік-2" в Європу в обхід України загрожує енергетичній безпеці всього континенту. Про це глава держави сказав в інтерв'ю українським журналістам.
"Україна є повноцінним членом Енергетичного співтовариства. Ми намагаємося робити все можливе, в тому числі і брати участь у судових процесах, де ми разом з Польщею беремо участь, для демонстрації юридичних аргументів неможливості будівництва "Північного потоку-2", - зазначив Порошенко, відповідаючи на питання щодо будівництва "Північного потоку-2" і позиції ЄС, зокрема Німеччини.