Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель вважає, що Європейський союз повинен ширше застосовувати у відносинах з державами, що не входять у ЄС, "альтернативні форми співпраці".

Про це повідомляє DW.

Габріель вважає, що Україна і Туреччина навряд стануть членами ЄС у найближчому майбутньому, і прикладом відносин з ними може стати угода, подібна до тієї, яку Брюссель намагається добитися від Великої Британії.

"Якщо ми зможемо прийти до розумної угоди, яка регулюватиме відносини з Європою після Brexit, це могло б стати моделлю для інших країн: для України або для Туреччини", - сказав голова МЗС Німеччини.

Він зазначив, що можна було б задуматися про нову, більш тісну взаємодію з Анкарою у форматі митного союзу.

Популярні новини зараз
"Більше не платимо...": українці повелися на жорсткий обман щодо доставки газу Унітаз буде як новий: секретний лайфхак досвідчених господарок Українці почнуть отримувати сонячні панелі: кому пощастить не боятися відключень Змішайте банани зі сметаною і вийде торт, краще за Наполеон: рецепт без випічки
Показати ще

"Зробити це, однак, не представляється можливим, поки ситуація у Туреччині не зміниться", - додав Габріель.

Втім, міністр визнав, що у Туреччини в принципі присутня політична воля для поліпшення відносин з Європою.

"У нас вона також є", - підкреслив він.

Нагадаємо, президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що лише від України залежить, коли саме вона зможе вступити до Європейського Союзу. Вона також підкреслила, що ЄС вже виділив Україні чимало фінансових ресурсів, але Київ використовує їх не повністю.

Як свідчать результати соцопитування, 48% мешканців Німеччини, Франції, Великої Британії, Італії, Нідерландів, Польщі та Литви підтримують вступ України до Євросоюзу, а переважна більшість (79%) вважають, що Україна стане членом ЄС в найближчому майбутньому.

Дивіться: Україна виконала лише 10 з 86 зобов'язань перед ЄС

Як повідомляв портал "Знай.ua", президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що з Росією можна співпрацювати.