Ухвалена в Мінську Парламентською асамблеєю ОБСЄ декларація "Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України" вимагає Росію повернути Крим та забиратися геть з Донбасу.

Про це повідомляє видання "Крим.Реалії".

За словами нардепа і члена делегації в ПА ОБСЄ Ігора Попова, їм хотілося б "бачити більш жорсткі формулювання на адресу Росії", проте й досягнутий результат вони вважають успіхом. Мовляв, з ним можна працювати.

Він розповів, що українська делегація ще на зимовій сесії запропонувала свою додаткову резолюцію в рамках загальної декларації з подальшим наміром використовувати її в майбутньому. Деякі формулювання були важливі для міжнародного суду, деякі - для посилення санкцій, інші - для двосторонніх переговорів.

На думку професора міжнародного права Євгена Цибуленка, резолюція ОБСЄ має як сильні, так і слабкі сторони й орієнтована більше на майбутнє.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

"Це далеко не перший подібний документ у Парламентській асамблеї ОБСЄ, та й у інших міжнародних організаціях, де дії Росії однозначно трактуються як окупація Криму та військова агресія в східних областях України. У будь-якому випадку, механізмів реалізації навіть найжорсткіших по відношенню до Кремля резолюцій і декларацій як не було, так і немає", - заявив він.

Цибуленко пояснив, що зараз змусити Росію припинити військову агресію практично неможливо, проте строків давності у військових злочинів немає, і рано чи пізно ці документи зіграють свою важливу роль у судах.

Експерт вважає, що СММ ОБСЄ недостатньо чітко говорить про роль Кремля в конфлікті на Донбасі.

У свою чергу політолог Євген Магда рішення ОБСЄ назвав великою перемогою, враховуючи, як цьому противилася РФ.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав, що, на думку українського президента Петра Порошенка, Росія намагається витіснити із зони конфлікту на сході України спостерігачів ОБСЄ.