Тринадцятий номер журналу "Огонек" за 23 березня 1952 року повезе додому держсекретар США Рекс Тіллерсон.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТакий подарунок вручив політику народний депутат Мустафа Найєм, про що він повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
Парламентарій відзначив ряд ключових збігів, пов’язаних з цим примірником. Насамперед, номер вийшов у день народження американського посадовця і є його ровесником. По-друге, саме тут опублікована стаття, присвячена художній спадщині українського поета Тараса Шевченка. В окремому вкладиші - кілька репродукцій його картин.
"І найважливіше. Саме в березні 1952 року Йосип Сталін направив США, Франції і Великій Британії ноту, в якій пропонував розпочати об'єднання тоді ще розділених НДР і ФРН. В обмін СРСР вимагав для Німеччини... повного політичного і військового нейтралітету. Західні країни відповіли Москві через три дні після народження Рекса Тіллерсона - 25 березня 1952 року. Категоричною відмовою. Підкресливши, що Німеччина сама в праві вибирати, в які союзи і з ким вступати", - написав автор, зробивши тонкий натяк.
Депутат пригадав слова Кондрада Аденауера, який заявив, що у Німеччини три шляхи: приєднатися до Сходу, Заходу чи зберегти нейтралітет. І саме останній варіант він назвав найнеприйнятнішим, оскільки б він перетворив країну в ніщо.
"Не секрет, що в ці дні все ще йдуть спроби змусити Україну прийняти т. зв. політику нейтралітету і відмовитися навіть від планів щодо вступу в НАТО. Очевидно, всі ці спроби так чи інакше продиктовані і надихаються з Москви. Так ось, я дуже сподіваюся, що відповідь західного світу буде такою ж, як і 75 років тому у випадку з Німеччиною - Україна сама в змозі вибрати союзників", - додав Найєм.
У свою чергу держсекретар США був дуже зворушений подарунком і назвав його справжнім скарбом.
Як писав інформаційний портал "Знай.ua", Тіллерсон заявив про готовність американської сторони підтримати Україну в Мінському процесі.