В Україні планується створення нового правоохоронного органу, який отримає дуже широкі повноваження.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив народний депутат від БПП Мустафа Найєм.

"Поруч з нами народжується новий монстр, з яким ми потім героїчно будемо боротися. Це орган який перебере на себе всі функції слідства у Генпрокуратури й отримає важелі тиску на НАБУ, САП, Кабмін, депутатів, суддів, губернаторів і так далі", – написав він.

За словами Найєма, вчора, 30 квітня, в Державному бюро розслідувань обрали Раду громадського контролю (РГК).

“Процедура, за якою обирався нібито контролюючий орган повністю перекручує взагалі суть цього органу. Серед членів РГК представники організацій, у яких немає ні історії, ні досліджень, ні досвіду роботи, ні елементарної веб-сторінки! Зате є відомі представники кишенькових організацій кланів і груп, які не гребували допомагати завзятим злодіям і злочинцям вже зараз, після Майдану”, – зазначив Найєм.

Політик зазначив, що кілька разів спілкувався з директором ДБР Романом Трубою. Найєм радив йому бути самостійним і не шукати підтримки у політиків, покладаючись на фахівців і громадянське суспільство. На думку нардепа, процеси, які відбуваються в ДБР, свідчать про зворотне.

Популярні новини зараз
Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40% Російські військові прямо під час евакуації розстрілюють мирних жителів у Вовчанську "Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж Крутіший за Audi та BMW: український преміум кар Leleka підкорив серця автолюбителів
Показати ще

"Збори” пройшли з численними порушеннями, яких достатньо не на один позов. Я щиро сподіваюся, що у Романа Михайловича вистачить сил і розуміння, щоб не затверджувати цей склад РГК, розібратися в ситуації і затвердити нормальну процедуру обрання нового складу громадської ради", – резюмував Найєм.

Разом з тим варто відзначити, що експерт із правових питань Борис Малишев, оцінюючи інформацію про те, що ДБР розпочне роботу до травня цього року зазначив, що західні партнери зацікавлені в тому, щоб ДБР запрацювало як нормальна інституція, але все залежатиме від реальної роботи органу.

"Якщо керівництво ДБР у своїх діях не проявлятиме належної активності, якщо справи, які розслідуватиме ДБР, видаватимуться штучними чи спрямованими на порушення якихось кримінальних проваджень проти слідчих НАБУ, при цьому необґрунтованими, то буде видно, що ДБР використовують у політичних цілях. У такому разі іноземні партнери відразу істотно знизять підтримку ДБР", – зазначив Малишев.

На його думку, те ж саме й із довірою до конкурсу, яка поки незначна.

Експерт підкреслив, що зараз є очікування, якими будуть перші кроки ДБР щодо організаційних моментів, затвердження нормативних актів, взаємодії з громадськістю.

За його словами, вже є перший скандал з приводу того, що директор ДБР спочатку говорив про відкриту співпрацю з громадськістю, конкурсні засади, але нещодавно затвердив сам підзаконні акти.

Новообраний голова ДБР: чиїм ставлеником є Роман Труба

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що новий глава ДБР потрапив у гучний скандал.