Колишній посол України в Хорватії Маркіян Лубківський заявив, що Україна та Сербія мають налагодити відносини.

Про це повідомляє Politeka.

Лубківський вважає, що Київ та Белград мають терміново зняти напруження, яке виникло в останні дні. Це, за його словами, можна вирішити телефонними переговорами міністрів закордонних справ двох країн Павла Клімкіна та Івіці Дадича або особистою зустріччю.

"Варто зупинити публічну перепалку, перейшовши до вирішення питань, що турбують обидві сторони, по дипломатичних каналах. Потрібно, зокрема, провести консультації МЗС і силовиків двох країн, щоб максимально виключити участь сербських найманців в агресії проти України", - сказав Лубківський.

На думку дипломата, ключовою є розвідувальна і контррозвідувальна діяльність з двох сторін, а також постійний обмін інформацією. Саме вона може лягти в основу звинувачень проти конкретних осіб, а головне - суворих судових вироків.

Популярні новини зараз
Гроші більше не сховаєш: влада отримала дані про рахунки українців Мобілізують через помилку: що треба знати перед візитом до ТЦК Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації
Показати ще


Маркіян Лубківський

"У Сербії не вистачає інформації про Україну і вистачає про Росію. Переконаний, що одне з перших представництв "Українського інститута", про створення якого вже давно говорять, повинні відкрити у Белграді", - вважає Лубківський.

За його словами, з Сербією не варто сваритися з кількох причин. Він зазначив, що старше та середнє покоління сербів можна вважати проросійським, але ніяк не антиукраїнським. Це, зазначив політик, варто враховувати, щоб тримати Белград у списку союзників.

Другою причиною Лубківський назвав намір Сербії стати членом ЄС. Він вважає, що це відбудеться у найближчі 7-8 років.

"Сербія вже буде членом ЄС і від неї, як і від інших країн-членів, буде залежати інтеграція України, темп і характер діалогу, перелік відкритих питань, швидкість відкриття і закриття переговорних розділів", - додав колишній посол України у Хорватії.

Нагадаємо, лідер опозиційної Сербської радикальної проросійської партії Воїслав Шешель закликав уряд оголосити персоною нон грата посла України в Белграді Олександра Олександровича. Шешель звинуватив дипломата в "образі сербського народу".

Як повідомляв портал "Знай.ua", голова Міністерства закордонних справ Сербії Івіца Дачич в терміновому порядку викликав для консультацій сербського посла в Україні Раде Булатовича.