Конституція стала рятівним майданчиком для влади – при найменшому промахові зміни до законів використовуються, щоб зменшити рівень недовіри населення, яка наростає щодня.

Відповідну думку висловив доктор політичних наук, лідер Громадського руху "Рідна країна" Михайло Томенко.

Він вважає, що так було в часи президентства Віктора Ющенка, та ж ситуація повторилася і з Януковичем (закон " Про всеукраїнський референдум", 2012 рік) , тому скоріше за все подібне станеться і за чинної влади.

Щоб запевнити громадськість у необхідності невідкладних змін, правляча верхівка залучає політтехнологів, чиновників та державних керівників, щоб побити рекорди "недосконалої Конституції". Це дозволяє лідерам довше утриматися на своїх посадах та забезпечити плацдарм своїй команді.

Три роки поспіль влада зводила свою роботу до звинувачень режиму Януковича та критики екс-регіоналів. Закон і справді викликав багато суперечностей у європейських представників, про що свідчить звернення до Конституційного Суду про визнання цього закону таким, що не відповідає Конституції. Ініціювали його найвідоміші люди країни – він генпрокурора Луценка до представників "Народного фронту".

Популярні новини зараз
Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати
Показати ще

Вищі чини обіцяли представити "європейську" редакцію документу, але її досі не ухвалили – закон застряг у профільному комітеті. Тому не виключено, що чинна влада подібно до попередників винесе на референдум нову версію, або певні позиції, не погодивши її з експертним середовищем та Верховною Радою. Черговий неконституційний випад не потребуватиме попереднього голосування.

Замаскувати подібні наміри спробують під "народну ініціативу",подавши відповідний сценарій на одне із загальнодержавних свят – наприклад, у День Конституції або День незалежності. Саме так свого часу вчинив Кучма.

Нова редакція передбачає запровадження двопалатного парламенту, що вже спробували просувати у 2009 році. Підхопив цю ідею і Ющенко, а чотири роки тому "громадський актив" на чолі з Добкіним-Кернесом вже вимагав сформування двопалатного парламенту для Януковича.

Щоб розбавити загальну картину українців заохотять підтримати необхідністю позбавлення недоторканності нардепів, а також зменшенням їх кількості. Не останню роль у цьому зіграла хитка позиція влади, яка більше не дає змоги керувати країною.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українці розповіли, кому із політиків віддають перевагу.