Напередодні дня Конституції України 27 червня 2017 року, в Києві відбулася конференція Громадського руху «Український вибір — Право народу» та представників громадських організацій України, присвячена питанням дотримання Конституції в умовах політичної та конституційної кризи.

У своїх виступах учасники конференції обговорили фактори, що свідчать про конституційну кризу в Україні, і можливості виходу з нього.

На думку Василя Німченка, заступника голови Руху, прийняття Конституції стало важливою віхою в становленні незалежної держави.

«Кожен з нас прекрасно пам'ятає, в яких муках приймалася Конституція України. Але це був дуже радісний мить для всіх нас, оскільки ми стали учасниками і свідками зародження нової епохи нашої держави», — підкреслив Німченко.

Ігор Кириченко, керівник проекту по боротьбі з корупцією, нагадав: криза в країні почався з того моменту, коли «оновлена» влада взяла все в свої руки.

Популярні новини зараз
Помер Король Британії Чарльз ІІІ (оновлено) Всі дані передадуть до податкової: доведеться заплатити за кожен метр Нові правила передачі показників та оплати послуг: газовики попередили про зміни Потрібно бути готовими: що буде з курсом долара до літа
Показати ще

«Депутати забули, що у статті 22 нашій Конституції записано, що жодною мірою не можна звужувати соціальні, матеріальні, культурні права громадян. А що відбувається насправді? Головний законодавчий орган країни, що приймає антиконституційні рішення!» — обурився громадський діяч.

Обговоривши питання забезпечення конституційних гарантій у сфері соціального захисту населення, економічного розвитку, а також захисту політичних, культурних прав і свобод громадян, учасники заходу прийшли до висновку, що держава повинна докласти всі зусилля для того, щоб Основний Закон став гарантією реального побудови демократичної та соціально справедливої держави.

Саме про народовладдя, про контроль громадян над владою, над прийнятими нею рішеннями говорить лідер Руху «Український вибір — Право народу» Віктор Медведчук. Він вважає, що сьогодні Україна опинилася перед необхідністю наповнити реальним змістом п'яту статтю Основного Закону, створити реальний механізм та ефективні інструменти народовладдя. Для цього Україні потрібна конституційна ніч, а конституційний процес з обов'язковою участю українського народу».

Підводячи підсумки конференції, її учасники висловили сподівання, що в Україні настане довгоочікуваний мир і нинішнє покоління громадян українців ще зможе повною мірою реалізувати свої конституційні права.

«А День Конституції стане для кожного з нас не формальним, а справжнім святом», ― сказав Василь Німченко.