Прем'єр-міністр республіки Молдова Павло Філіп заявив про готовність влади його країни домовлятися з офіційним Києвом щодо порядку виведення російських військ з Придністров'я.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Про це повідомляє інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна".
Заяву Павла Філіпа було зроблено на київському форумі, присвяченому питанням безпеки у четвер, 12 квітня. "Ми вимагаємо і просимо про виведення російських військ з території Молдови, а також трансформації нинішніх операцій на Придністров'ї в громадянську місію з міжнародним мандатом, будучи впевненими, що це дозволить створити основу для вирішення придністровського конфлікту через переговори", - підкреслив прем'єр Молдови.
Як стверджує Павло Філіп, питання про виведення військ з Придністров'я він обговорював раніше цього року з російською стороною під час проведення Мюнхенської конференції з безпеки. Росіяни як відмовки щодо неможливості такого кроку заявили про складну обстановку в Україні, яка, нібито, буде перешкоджати створенню сухопутного коридору для відводу військ.
"Я його запевнив, що у нас достатньо переконливих потужностей і можливості переконати наших українських друзів зробити коридор, щоб можна було вивезти і озброєння, і амуніцію, які все ще зберігаються на Придністров'ї", - зауважив Філіп.
Історія окупації Придністров'я російськими військами: відео
Залишати незаконно розміщені військові контингенти в інших країнах не можна, на думку прем'єра Молдови. Такі дiї деструктивні, і можуть вести до цілеспрямованого відторгнення частин території суверенних держав.
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" російський опозиціонер Костянтин Боровий назвав п'ять європейських регіонів, де зберігається напружена обстановка, і в будь-який момент може спалахнути військовий конфлікт. Це Придністров'я в Молдові, український Крим, Прибалтика, Південна Осетія і Абхазія в Грузії.
За словами Борового, потрібно робити серйозні міжнародні зусилля для того, щоб конфлікти в цих регіонах не переросли у повномасштабні війни. А також уникати ситуацій, коли інтереси провідних геополітичних сил перетиналися б в одній з таких "гарячих" точок.