Губернатор Одеської області Максим Степанов провів відкриту дискусію «Стан і перспективи реалізації національних реформ». За його словами, в 2017 році середньомісячна зарплата в Одеській області зросла на 36,1%, і склала близько шести з половиною тисячі гривень.

«В останні роки українська економіка демонструє стабільне зростання завдяки настійній позиції Президента України. Країна стала привабливою для інвесторів. Дуже важливо всім нам не забувати і те, що завдяки політичній волі Петра Порошенка, майже з нуля було створено Збройні сили України», - зазначив голова Одеської ОДА Максим Степанов.

Під час дискусії експерти обговорили інвестиційну привабливість регіону і виклики, які перед ним стоять в найближчому майбутньому. Так, прозвучала теза, що Одеська область в даний момент займає четверте місце в Україні за обсягом прямих іноземних інвестицій.

«В цілому, країна займає 76 місце в рейтін Doing business проти 137 місця в 2013 році. Продовжується співпраця з потужними міжнародними інституціями. Їх підтримка дає нам нові можливості і переваги, які вже, наприклад, дав безвізовий режим з країнами ЄС», - додала заступник директора Асоціації виробників України, національний консультант ООН по секторальної експортної стратегії України Дарина Антоненко.

Популярні новини зараз
З 1 квітня почнете отримувати від 3 520 до 8 тисяч гривень: чиї виплати стали більшими Реінкарнація "Славути": оновлений ЗАЗ може втерти носа навіть преміальним іномаркам Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів
Показати ще

Також під час дискусії присутні обговорили перші результати розвитку сільської медицини. Відповідно до закону, підписаного в минулому році Президентом під час робочої поїздки в Одеську область, в селах впроваджують телемедицину і відкривають фельдшерсько-акушерські пункти. Зокрема, в Окнянском районі з минулого року працює нова телемедична система.

«У Центрі телемедичних консультацій Одеської області фахівці щодня отримують на розшифровку медичні дані пацієнтів, дають близько 50 консультацій на добу. Зокрема, мова йде про розшифровку електрокардіограм жителів сільської місцевості. Це можливість для жителя віддаленого населеного пункту максимально швидко отримати експертний висновок від медиків, які знаходяться в місті, в опорних медустановах. У найближчому майбутньому планується відкриття ще одного відділення реперфузионного центру в Одеській області », - заявив директор департаменту охорони здоров'я Одеської ОДА В'ячеслав Полясний.

Крім того, експерти обговорили впровадження інклюзивної освіти в навчальних закладах регіону. Закон, прийнятий з ініціативи Першої леді України Марини Порошенко, дає дітям з особливими потребами можливість отримувати якісну освіту в місці, де вони живуть, а не їхати за кілометри від будинку до спеціальних установ. Зараз інклюзивну освітній простір в одеському регіоні об'єднує 108 закладів загальної середньої освіти. У їх складі функціонують 205 класів з інклюзивним освітою.

«Мова йде не просто про відвідування дитиною з особливими потребами звичайної школи. Це створення особливого підходу до навчання, який передбачає додаткові елементи навчального процесу - індивідуальний план розвитку, спеціально обладнане місце і інші важливі моменти», - зазначила доктор філософії з питань інклюзивної освіти Марина Малік.

Також прозвучала теза, що «реформа освіти реалізується в умовах розширення україномовного культурного простору». Експерти під час дискусії обговорили також пенсійну реформу, результати в боротьбі з корупцією в країні, деолігархізацію, досягнення в міжнародній політиці, а також зробили акцент на питанні формування єдиного міжнародного фронту протистояння Росії