В Україні створюється новий силовий орган, який буде тиснути на бізнес. При цьому держструктура буде повністю підпорядкована президенту.

Злочинами в сфері підприємництва стане займатися Національне бюро фінансової безпеки (НБФБ). Законопроект про його створення оприлюднила Голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики ВР Ніна Южаніна з «Блоку Петра Порошенка». Даний орган стане заміною для податкової міліції. Проект закону про НБФБ особисто схвалив президент Петро Порошенко.

«Цим створенням ми повністю відріжемо всі без винятку інші силові структури від «пасовища», на якому вони десятиліттями «доять» український бізнес … Сплатою податків буде займатися тільки це бюро. Нове покоління підприємців не буде знати, що таке податкова міліція, поліція або інквізиція», – заявив глава держави.

Відзначимо, що хоча і Бюро буде підзвітне не тільки президенту, а й парламенту, але саме лідер нації призначатиме голову НБФБ після проведення конкурсу.

Так, до складу конкурсної комісії увійдуть по три людини від парламенту, уряду і президента. Але якщо парламент не зможе протягом 30 днів (навіть в разі відпуску) заповнити свою квоту, вона перейде президенту. Сформована таким чином комісія проведе відбір і запропонує президенту двох-трьох кандидатів. Остаточний вибір залишиться за головою держави.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Показати ще

Але вже зараз ряд політиків і експертів відзначають, що НБФБ стане кошмаром для бізнесу, який буде набагато жорсткіше податкової міліції.

«Мене бентежить те, що Бюро буде підзвітне лише президенту і Раді. Тобто керівник НБФБ буде літати в якихось небесах і не буде підзвітний ні прем’єр-міністру, ні міністру фінансів. Для чого цей орган збираються використовувати?» – акцентує експерт групи «Податкова реформа» Реанімаційного пакету реформ В’ячеслав Черкашин.

Міністр фінансів Олександр Данилюк впевнений, що НБФБ по своїй підпорядкованості буде нагадувати СБУ.

«Ми сподівалися, що цей орган буде знаходитися в системі Кабміну, зараз же передбачається, що він буде в тій же системі координат, що і СБУ. Чи дає йому це більший рівень незалежності? Думаю, скоріше навпаки», – зазначив чиновник.

Народний депутат Сергій Лещенко стверджує, що за допомогою Бюро Порошенко буде тиснути на бізнесменів під час президентських виборів.

«Щоб того бізнесмена, який підтримує неправильного кандидата, придушити, а тому, хто підтримує його, дати пільгу і повернути всі необхідні гроші вчасно», – повідомив депутат.

Із заявою Лещенко згоден і експерт Черкашин, який відзначає, що НБФБ стане аналогом СБУ, тільки для бізнесу.

«Після попередньої оцінки законопроекту можу сказати, що в НБФБ переважає силова частина, тоді як в попередніх варіантах – депутатських і Мінфіну – робився наголос на аналітичні речі. Фактично створюється економічна СБУ в країні», – попереджає політик.

Черкашин пояснює, що НБФБ матиме позаштатних співробітників, з якими буде вестися конфіденційне співробітництво. І разом з тим новий орган «заточено» на силовий блок.

«Це бюро приділяє величезну увагу інституту негласних співробітників – стукачів. Також велика увага приділена силовим можливостям, вони мають право вимагати все. Фактично цей орган виписаний як «дубина» з широкими повноваженнями. На її тлі податкова міліція буде виглядати як орган з меншим розмахом для зловживань», – резюмував експерт.

Додамо, що ні в одній країні світу фінансова служба не підпорядковується президенту.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські політики та чиновники подали декларації про доходи за минулий рік.