Зовсім скоро в Києві пройде грандіозний парад до Дня Незалежності України.

У 1991 році країна пішла на радикальні кроки, які зробили відновлення її незалежності і вихід зі складу СРСР питанням часу. Путч в Москві був спробою перешкодити українському керівництву, але в підсумку лише прискорив події.

Надзвичайний і повноважний посол України Володимир Василенко в ефірі ObozrevatelTV розповів про цікаві та несподівані подробиці боротьби за незалежність.

Як зазначив посол, Біловезькі угоди, які поклали край існуванню СРСР, були розроблені і підписані протягом декількох годин, але цьому передувала безліч подій.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

За словами депутата: "В Україні в кінці 1980-х років активізувався і відродився національно-визвольний рух ... Представники української еліти почали вимагати заходів, які б зупинили знищення ідентичності України .... Зрештою у вересні 1989 року було створено Народний Рух України ... Після створення Народного Руху в 1990 році відбулися вибори до Верховної Ради України - перші вільні вибори. Новий склад парламенту схвалив 16 липня 1990 року декларацію про державний суверенітет України".

Василенко також зазначив: "Чому були підписані ці угоди? Справа в тому, що Україна в середини 1991 року, практично зробила такі радикальні кроки, що відновлення її незалежності легальним шляхом було тільки питанням часу. Це прекрасно розуміли найбільш реакційні і шовіністичні сили в Москві, і тому Україна відмовилася підписувати союзний договір. Тому вони влаштували путч у серпні 1991 року - як реакцію саме на відмову України ".

Як додав дипломат, "значення має розуміння того, що незалежність України не була результатом путчу в Москві, а була результатом національно-визвольної боротьби української нації".

На його думку: "Саме відмова України підписати союзний договір викликала путч, і реакцією на цей путч була декларація про державну незалежність України, яку ухвалила Верховна Рада 24 серпня 1991 року".

"Потім формально СРСР існував, Горбачов намагався нав'язати далі союзний договір, але Україна йшла своїм шляхом і був оголошений референдум в грудні 1991 року, на якому понад 90% учасників висловилися за незалежне існування України. З цим Кравчук поїхав в Біловезьку пущу. Там знову були спроби Єльцина запропонувати підписання документа, який би зберігав Радянський Союз в новій іпостасі, але Кравчук тоді відмовився, сказав, що у нього є воля народу, і ніяких нових Радянських Союзів бути не може ", - розповів посол.

Василенко також додав, що нова угода про Союзі Незалежних Держав, "мало певні дефекти, викликало нерозуміння серед найбільш прогресивних учасників національно-визвольного руху в Україні".

Наостанок він додав: "І тоді Кравчук погодився зробити до угоди про СНД певні застереження. Вони були зроблені 10 грудня 1991 року за ратифікацію угоди. Ці застереження звели нанівець будь-які натяки на те, що відновлюється імперія або ж Союз в новій іпостасі".

Нагадаємо, з нагоди Дня Незалежності та Дня державного прапора України в Києві заплановано безліч цікавих заходів. Повний список подій оприлюднила КМДА.

Як повідомляв Знай.ua, випробування 52-мм снарядів для артилерійської системи "Гіацинт" успішно завершили українські розробники і військові. Варто зазначити, що дані снаряди випускають на київському підприємстві "Артем".

Також Знай.ua писав про те, що 24 серпня Україна відзначатиме День Незалежності. Як ставляться до цього важливого свята мешканці з різних регіонів, дізнавалися фахівці Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка, центру "Соціального моніторингу".