Депутат Київської міської ради від фракції «Самопоміч», голова постійної комісії з питань власності Леонід Антоненко переконаний, що перебої з гарячим водопостачанням викликані неправовою позицією міської влади в питанні встановлення контролю над столичною енергетикою. Про це він написав у мережі Facebook.

«У Кличка передумали виконувати вимоги закону. Різка зміна в настроях чиновників призведе до подальших перебоїв в постачанні киян гарячою водою. Сьогодні відсутність гарячої води нам пояснюють химерою профілактичних робіт. Це не правда. Насправді води немає через нездатність адміністрації міста оцінювати наслідки прийнятих рішень», - стверджує депутат.

На думку представника «Самопомочі», до такого результату призвело бажання команди Кличка отримати контроль над енергетичним комплексом столиці без передбаченого законом прийняття боргів попереднього користувача - ПАТ «Київенерго».

«Згідно із законом НАК Нафтогаз не переоформляє договір на поставку газу з новим користувачем активів, якщо цей користувач (в даному випадку - міська влада) не приймає на себе правонаступництва по боргах колишнього. Мовою закону: «У разі якщо суб’єкту господарювання надано в користування (оренду, концесію, управління тощо) цілісний майновий комплекс (індивідуально визначене майно) з вироблення теплової енергії, такий суб’єкт стає правонаступником за борговими зобов’язаннями з оплати спожитих енергоносіїв та послуг з їх транспортування і постачання, що виникли у суб’єкта господарювання, який раніше використовував зазначене майно (володів або користувався ним)». У перекладі з нормативного на просту мову, Київське КП стає правонаступником за боргами, що виникли у ахметівського Київенерго. Якщо КП відмовляється виконувати цю вимогу закону, Нафтогаз зобов'язаний відмовити КП в продажу газу. Що і сталося. Договір на покупку газу до сих пір не укладено. Нагрівати гарячу воду для киян нічим. Щоб зняти з себе відповідальність за цю авантюру депутатам вчора було предолжено підтримати це рішення адміністрації», - обурюється він.

«Кличко має намір передати рахунок за раніше спожиті киянами теплоносії всім українцям. Нехай менш заможні візьмуть на себе "справедливу частку" витрат більш заможних. Проїхатися за чужий рахунок - короткострокова стратегія. Вона може принести плоди серед наївних і незрілих виборців, до яких не варто відносити більшість киян», - попереджає Леонід Антоненко.

Популярні новини зараз
Наталя Могилевська примусила фанатів нервувати: співачку ледь не збив потяг в тунелі метро Жінка вирішила довести, наскільки "хороше" життя в росії, запивши ложку солі "санкціонкою": "І г*вна не проблема тяпнути" "В очах біль і сум": не сказавши, а ні слова хворий Потап не розгубився - вийшов прямо до людей та зібрав 10 000 євро "Перестаньте виправдовуватись": шанувальниця дала пораду акторці Ользі Сумській
Показати ще

Як відомо, відключення гарячого водопостачання в більшості районів Києва відбулося на тлі конфлікту між столичною владою і НАК «Нафтогаз України». Заступник міського голови-секретар Київради Володимир Прокопів на брифінгу заявив, що Київ не планує брати на КП «Київтеплоенерго» борги ПАТ «Київенерго».

Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв закликав «Нафтогаз» укласти договір на поставку газу з комунальним підприємством «Київтеплоенерго», вказавши на неможливість гарячого водопостачання мікрорайонів, які живляться від котелень «Київтеплоенерго» без такого договору.

У свою чергу «Нафтогаз України» поінформував, що згідно із законодавством, разом з передачею теплогенеруючого обладнання від одного суб'єкта до іншого, повинні передаватися і борги за газ, що утворилися в роботі цього обладнання раніше. «Міська влада намагається переконати нас через тиск в публічному просторі (підписати договір з «Київтеплоенерго» без врегулювання ситуації з боргами «Київенерго»), але ми тут ні при чому - є закон, стаття 22 закону« Про теплопостачання », - відзначили в прес -службі «Нафтогазу України».

У НАК додали, що крім кредиторської заборгованості, «Київенерго» має передати «Київтеплоенерго» дебіторську заборгованість - таким чином, у комунального підприємства будуть джерела для погашення боргів перед «Нафтогазом України».