Одна з найвпливовіших американських газет Washington Post роз'яснила чому заяви президента Дональда Трампа про втручання українського уряду у виборчу кампанію у США не витримують жодної критики.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це йдеться у редакційній рубриці "Перевірка фактів".
"У широкому сенсі, історії здаються подібними: Росія хотіла допомогти Трампу, і щонайменше деякі українські посадовці мали бажання допомогти із дослідженням, яке могло би сприяти Клінтон. (Уряд України наполягає, що займав нейтральну позицію у ході виборів.) Але якщо зануритись у деталі, порівняння не витримує критики. Звісно, одна фундаментальна відмінність у тому, що Україна вважається союзником США, а Росія вважається їх супротивником", - йдеться у статті.
"Головна відмінність у тому, що у випадку Росії, розвідка США знайшла докази того, що Путін особисто ініціював масштабну кампанію, покликану протизаконно отримати інформацію шляхом зламу комп'ютерних мереж та поширити її з метою вплинути на вибори у США та підірвати демократичну систему. Доказів того, що подібна кампанія здійснювалась Україною немає", - наголошує видання.
Також наголошується, що відрізняється і спосіб, яким було отримано інформацію, яка шкодила кандидатам. Розвідка США встановила, що були накази російським хакерам, які втрутились у системи політичних організацій США. На противагу цьому, Олександра Чалупа досліджувала Манафорта з власної ініціативи та не отримувала наказів від Національного комітету Демократичної партії. Дані про отримання Манафортом платні від "Партії регіонів" не були отримані протизаконно, були оприлюднені публічно в межах антикорупційного розслідування уряду України.
"Юрист президента США каже, що кампанія Клінтон та українці ділились інформацією, але це твердження не підкріплене... Немає свідчень, що кампанія Клінтон мала контакти з урядом України. Між тим існують документальні свідчення, що син Трампа, його зять та колишній очільник його кампанії зустрічались із російським юристом з метою отримати компромат, який як їм повідомили, походив від уряду Росії", - відзначено у статті.
Як повідомляв "Знай.ua", президент США Дональд Трамп звинуватив Україну в підтримці кандидатури Хілларі Клінтон на президентських виборах.Свої претензії Києву і прокурору Трамп виклав у Twitter.
СохранитьСохранить