Сьогодні Солом'янський райсуд Києва відмовив у задоволенні позову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про відсторонення Геннадія Труханова від виконання обов'язків мера Одеси. Про всі перипетії судового розгляду розповів український політолог, політтехнолог і концептолог, кандидат політичних наук, викладач Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" Олексій Якубін.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕксперт назвав весь судовий процес політичним замовленням, пише РБК.
"Труханова намагаються притягти до колегіального рішення Одеської міської ради. За цією логікою можна будь-якого депутата, який голосував за це рішення, тягнути до суду", - відмітив в ефірі Прямого каналу Олексій Якубін.
На думку політолога, САП і НАБУ в даному випадку спрацювали вкрай непрофесійно, показали свою юридичну неграмотність і нікчемність, намагаючись створити навколо особистості Труханова багато шуму. Також експерт висунув припущення, що Геннадій Труханов розвалив всю вибудовану проти нього справу, коли повернувся в країну.
"Вони розраховували на інший сценарій: Труханов їде з країни, тікає, і на нього як на втікача, тобто того, що визнав свою провину, вішається все. Але, Труханов повернувся в країну". - підкреслив Олексій Якубін.
Політичний експерт зазначив, що політичний тиск на Геннадія Труханова - це спроба тиску на фінансову децентралізацію, яка тільки почалася в країні, на право органів місцевого самоврядування вирішувати питання життєдіяльності міста.
Політолог нагадав, що на відміну від співробітників САП, НАБУ, навіть чиновників місцевих облдержадміністрацій, яких призначали на посади, мери міст - це персони, які обираються більшістю жителів . Їх не можна звільнити з займаної посади, або взяти і усунути рішенням суду. Ці рішення повинні приймати жителі міста, які довірили, зокрема, Геннадію Трухановому, управляти Одесою.
У разі дострокових перевиборів, впевнений Олексій Якубін, одесити знову проголосують за Геннадія Труханова. Але, тоді виникає питання: "навіщо треба було витрачати державні гроші на всі ці рухи?"
"На відміну від чиновників різних рівнів, у мера міста політична відповідальність обумовлена голосуванням виборців. Тобто, виборець, поставивши галочку в бюлетені, обравши мера, вимагає від нього роботи на благо міста. І тільки виборець далі має право оцінити роботу, знову-таки проголосував чи ні за дану кандидатуру", - нагадав політолог.
Олексій Якубін пдчеркнул, що Геннадій Труханов зараз займає найвищі позиції в рейтингу мерів великих українських міст. І спроба тиску на нього - це спроба тиску на все місцеве самоврядування. НАБУ і САП своїми діями можуть відкрити "ящик Пандори", поставивши під сумнів доцільність місцевого самоврядування як такого.