Сьогодні Солом'янський райсуд Києва відмовив у задоволенні позову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про відсторонення Геннадія Труханова від виконання обов'язків мера Одеси. Про всі перипетії судового розгляду розповів український політолог, політтехнолог і концептолог, кандидат політичних наук, викладач Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" Олексій Якубін.

Експерт назвав весь судовий процес політичним замовленням, пише РБК.

"Труханова намагаються притягти до колегіального рішення Одеської міської ради. За цією логікою можна будь-якого депутата, який голосував за це рішення, тягнути до суду", - відмітив в ефірі Прямого каналу Олексій Якубін.

На думку політолога, САП і НАБУ в даному випадку спрацювали вкрай непрофесійно, показали свою юридичну неграмотність і нікчемність, намагаючись створити навколо особистості Труханова багато шуму. Також експерт висунув припущення, що Геннадій Труханов розвалив всю вибудовану проти нього справу, коли повернувся в країну.

"Вони розраховували на інший сценарій: Труханов їде з країни, тікає, і на нього як на втікача, тобто того, що визнав свою провину, вішається все. Але, Труханов повернувся в країну". - підкреслив Олексій Якубін.

Популярні новини зараз

Кияни пішли в "туалетний" наступ, намагаючись очистити місто від смороду

Григорія Чапкіса поховали: Ілона Гвоздьова пояснила, чому прийшло мало зірок

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Вагітна MamaRika в купальнику надула губки біля басейну - "З целюлькою і трошки дурненька"

Показати ще

Політичний експерт зазначив, що політичний тиск на Геннадія Труханова - це спроба тиску на фінансову децентралізацію, яка тільки почалася в країні, на право органів місцевого самоврядування вирішувати питання життєдіяльності міста.

Політолог нагадав, що на відміну від співробітників САП, НАБУ, навіть чиновників місцевих облдержадміністрацій, яких призначали на посади, мери міст - це персони, які обираються більшістю жителів . Їх не можна звільнити з займаної посади, або взяти і усунути рішенням суду. Ці рішення повинні приймати жителі міста, які довірили, зокрема, Геннадію Трухановому, управляти Одесою.

У разі дострокових перевиборів, впевнений Олексій Якубін, одесити знову проголосують за Геннадія Труханова. Але, тоді виникає питання: "навіщо треба було витрачати державні гроші на всі ці рухи?"

"На відміну від чиновників різних рівнів, у мера міста політична відповідальність обумовлена ​​голосуванням виборців. Тобто, виборець, поставивши галочку в бюлетені, обравши мера, вимагає від нього роботи на благо міста. І тільки виборець далі має право оцінити роботу, знову-таки проголосував чи ні за дану кандидатуру", - нагадав політолог.

Олексій Якубін пдчеркнул, що Геннадій Труханов зараз займає найвищі позиції в рейтингу мерів великих українських міст. І спроба тиску на нього - це спроба тиску на все місцеве самоврядування. НАБУ і САП своїми діями можуть відкрити "ящик Пандори", поставивши під сумнів доцільність місцевого самоврядування як такого.