У Європейській Бізнес Асоціації (ЄВА) серед головних викликів, що стоять перед українськими підприємцями, називають дефіцит робочої сили, недостатню ефективність боротьби з корупцією і роботу судової системи. При цьому в ЄBA вказують на логічність переходу від ручного регулювання тарифів на енергоносії до європейських стандартів ціноутворення, відзначаючи, що формули роблять ведення бізнесу більш прогнозованим. Про це пише видання «Ділова столиця», цитуючи слова виконавчого директора ЄБА Ганни Дерев'янко.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Основна проблема, з якою почали стикатися компанії в минулому році, — брак робочої сили. Відбувається серйозна міграція людей, і утримувати кваліфікований персонал стало складніше. Недостатньо ефективно проводиться боротьба з корупцією, і ще у нас в країні, на жаль, немає ефективної судової системи. Що стосується тарифів, то будь-ручне управління не є прогресивним. Формульне ціноутворення є більш прогнозованим, бізнес навчився планувати свою діяльність, виходячи з тих формул, які діють сьогодні. Ми підтримуємо перехід на формульне ціноутворення і збереження відносин з МВФ", — відзначає Ганна Дерев'янко.
27 квітня 2016 року Кабмін ухвалив постанову №315, яким урівняв ціни на газ для промисловості та населення. Цим же рішенням визначено формулу ціни газу, в основі якої лежать котирування в європейському хабі NCG (поблизу німецького міста Дюссельдорф) + доставка до україно-словацького кордону.
3 березня 2016 року НКРЭКУ прийняла постанову №289, в якому затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно цієї методології, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.