Нинішня Конституція нашої держави є неефективно і багато в чому суперечливим документом, а тому потребує повної переробки. Про це заявила відомий юрист і правозахисник Анна Тимошенко в ефірі студії politeka on-line.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Риба гниє з голови, і звичайно в нашій країні необхідно збалансувати всю систему державної влади. Зараз в Україні спостерігається дисбаланс і двовладдя, що не дає країні ефективно розвиватися. Однак тут питання скоріше не в тому, які зміни потрібно вносити в Конституцію, тому що їх вже вносили чотири рази, важливо яким чином цей процес відбувається. Як юрист я вже не можу сказати яка в даний момент Конституція. Визначення законності і незаконності часто взагалі не має в цьому документі сенсу. При внесенні до неї змін кожен раз порушується порядок, кожна влада вносить свої зміни під себе", – зазначила юрист.
Анна Тимошенко заявила, що на її переконання, саме через постійні зміни Конституція України є суперечливим документом і вимагає ґрунтовної переробки.
"Ми довго можемо говорити про те, що було законно чи незаконно, але починати слід з 1996 року, коли її ухвалили. Конституція повинна була прийматися на підставі декларації державного суверенітету і текст декларації і текст конституції дещо відрізняється один від одного. Там дуже багато речей, які були внесені в Конституцію і які не відповідають декларації. Декларація була затверджена державною загальноукраїнським референдумом, а за Конституцією референдуму не проводилося. Верховна Рада прийняла Конституцію і ми почали далі і просто міняти"- додала правозахисник.
Анна Тимошенко також зазначила, що раніше вже пропонувалося переробляти Конституцію на основі громадських обговорень, однак ця ідея так і не була реалізована.
"Кілька років тому була прекрасна ініціатива. Тоді створили коаліцію громадських організацій «Народна Конституція», де була розроблена процедура прийняття нової Конституції через створення спеціального органу конституційного збору. Передбачалося, що кожен регіон буде вибирати своїх представників і це буде орган, що заслуговує на довіру людей. Безумовно, цей орган не сам буде писати Конституцію, в цьому процесі повинні брати участь і конституціоналісти і фахівці, але це вже питання довіри, щоб було максимальне залучення людей в написання документа і щоб люди прийняли цей документ як свій. Тоді цей текст можна вносити на всеукраїнський референдум, стверджувати, що це буде наша Конституція", – резюмувала Анна Тимошенко.