Більшість проблематики, яка виникає під куполом українського Парламенту тепер буде вирішена за допомогою рішення КСУ: подання – рішення. Це дозволить Президенту не тільки жорсткіше контролювати власну фракцію у ВРУ та соратників по коаліції , але й не залежати від настроїв опозиції й від нардепів (депутатських груп) – власників «золотої акції». Завдяки закону, Парламент з легкістю перетвориться на ляльковий театр, збільшивши в рази владу в руках очільника держави.

Так вважає політолог, керівник київського осередку політичної партії «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко, аналізуючи факт складу КСУ за новим законом. Згідно прийнятого закону, до складу Конституційного суду входять 18 суддів: по 6 суддів призначають президент України, Верховна Рада і з'їзд суддів України. Разом з тим, КС отримає повноваження на здійснення конституційних проваджень за умови вступу в повноваження не менше двох третин суддів.

«Фактично це означає, що питання відповідності Конституції України (конституційності) законів України та інших правових актів Верховної Ради, актів президента, уряду, а також правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим можуть вирішувати … 6 суддів, призначених за квотою Президента», - впевнений Олександр Федоренко.

На його думку, закон також є економічно вигідним для Президента, адже «утримувати» 6 осіб віком від 40 до 70 років значно легше, ніж задовольняти примхи завжди невдоволених нардепів.

В той же час політолог вважає, що створюючи ілюзію легітимності та законності, КСУ, передусім, виконуватиме роль політичного органу.

Популярні новини зараз
Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати
Показати ще

«Фактично, це поступ назад, у той же 2010 рік, коли Конституцій суд України прийняв низку неправосудних рішень, які забезпечили узурпацію влади Януковичем та руйнацію конституційного порядку», - резюмує він.

Нагадаємо, що Парламент підтримав реформування Конституційного суду України, за відповідний законопроект проголосували 245 депутатів.